Turris a UPC HD DVR MEDIABOX

Dostal jsem UPC HD DVR MEDIABOX, ale bohužel jsem nenašel volbu BRIDGE MODE.
Jaký je rozdíl ?
Co jsem vypozoroval, tak mi nefunguje transmission jelikož je port uzavřen.

Díky za rady

Obávám se, že tento UPC box do bridge módu přepnout nepůjde, protože je v něm kromě kabelového modemu zaintegrován i set-top box na příjem kabelové TV

otazka je taky jestli nejste novy zakaznik a netyka se vas uz jejich integrace ipv6 viz:

Noví uživatelé budou mít modem přepnutý výhradně v režimu router a nebude možné je přepnout do režimu bridge.

zdroj: UPC začne brzy přidělovat IPv6, zákazníci ale přijdou o veřejnou IPv4 - Root.cz

1 Like

Takže aby mi korektně fungovali torrenty musím se vrátit zpět ke klasickému kabelovému modemu?
Není cesty, pokud nejde tento modem/box přepnout do BRIDGE módu?

Máte tri možnosti:

  1. Vypnout firewall nebo konkretne některou jeho část případně port forwarding. Ale je blbost mít 2x NAT vc 2x DHCP serveru. Na druhou stranu je velká škoda udělat z Omnie jen “hloupý” switch.
  2. Vrátit HD DVR Mediabox (CA modul to zvládne skvělé s kombinací Android boxu. Případně menší stb a to je Baby Kaon nebo-li HD Mediabox a k tomu vzít pochopitelně modem)
  3. Nechat si vybudovat 2. účastnickou zásuvku za ± 580 Kč a na ni odkoupit/pronajmout modem a ten se dá přepnout do bridge

Právě jsme to tak měli, že byl modem+CA modul.
Žena chtěla zpětné shlédnutí, a jelikož je dodávaný STB KAON od UPC pro mne časovaná bomba (hřeje, nekvalitní provedení, ), hned jsme chtěli výměnu za trochu dražší HD DVR mediabox, který je poměrně slušně zpracovaný, až na to neštastné zkombinování 2V1.
Bohužel jsem vůbec netušil že může být zařízení které nelze přepnout do BRIDGE mode

Ja tam pouzivam jakysi DMZ mode, kdy mi to forwarduje veskery traffic na turris. Adresu mam tedy z LAN rozsahu toho HD DVR, ale je to de facto jen NAT navic…

To mám do toho DMZ mode napsat IP adresu turrisu?

Jj… Takhle to mám já. Jen jsem Turrisu dál pevnou IP, aby se mi náhodou nezměnila…
Přes webové rozhraní Advanced -> DMZ host -> IP Turrisu.

Jakou máte prosím odezvu na speedtest.com?
Dokud jsem měl modem technicolor měl jsem odezvu do 20 ms.
Co mám ted 14 dnů HD DVR media box, odezva je mezi 70-100 ms někdy to stoupne i 200 ms.
NEustálé nenačítání WWW stránek, problém s DNS servery.
Pozorujete to také?