Turris 1x WIFI 802.11ac upgrade karta AzureWave AW-CB160H Broadcom BCM94360HMB

Rozhodl jsem se upgradovat Turris 1.0 Wifi kartu za AzureWave AW-CB160H Broadcom BCM94360HMB 802.11AC 1300Mbps Wireless WIFI WLAN Bluetooth 4.0 Mini PCI-E Card + 20cm MHF4 Antennas z aliexpressu Page Not Found - Aliexpress.com

Karta je sice half size mini pci express ale to vyřeším redukcí na full size mini pci expres Page Not Found - Aliexpress.com

Ovladač by měl fungovat kmod-brcm43x. snad to bude fungovat lépe než ovladače od Candela v omnii. Nemá někdo zkušenosti s touto kartou případně jak vyvést pigtaily a konektory v Turrisu 1.0 ? Hodil by se mi upravený kryt.

Potřeboval bych poradit kde vzít matičky pro přišroubování do motherboardu Turrisu ?

U každé pozice miniPCI jsou přece sloupky pro uchycení karty a ty stačí přece jenom přešroubovat do správných děr (Full > Half size). Akorát, že se musí odšroubovat celá deska Turrisu z krabičky aby se k těm matičkám člověk dostal a mohl ty sloupky přendat do správné pozice.

Jasně, už jsem to také zjistil že tam ty sloupky naštěstí jsou.

Jak to dopadlo, funguje v Turris 1.0.?

Karta ještě nedorazila z číny takže zatím nevím, co jsem zatím zjišťoval tak pro tuto broadcom by mělo existovat několik verzí kmod ovladačů viz. info zde https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/soc/soc.broadcom.bcm47xx tak snad se některý z nich chytí.

Tak co? Už přišla? Uvažuji o stejné kartě, tak by mě zajímaly zkušenosti.

Chtěl bych mít zároveň aktivní obě pásma, budu tedy muset přikoupit antény?

Jo přišla, bohužel jsem zjistil že je to téměř úplně k ničemu protože žádný ze 4 linux ovladačů ten čipset nepodporuje. Ovladač pro x86 a 64bit intel linux existuje ale bohužel v balíku, který je ke stažení přímo na stránkách broadcomu je častečně jako zdrojáky v C ale částečně jako přeložený .object file pro x86 a bez zdrojáku, tedy se to nedá přeložit pro jinou platformu.

Co se týče antének tak ty s kartou přišly a jsou takové malé miniaturní, napadlo mne že kdybych nechal udělat nékde plastový horní kryt na Turrise 1.0 tak by na něj šly nalepit a tedy bych nemusel nikde vrtat ani přidávat další diplexery. Zkusím sem dát ještě fotky jak ty anténky vypadají.

Teď jde o to sehnat někde nějakou jinou minipcie kartu, po vánoční wifigate s ovladačem od candela technologies pro atheros chipset sem chtěl použít něco co by nebylo tak snadno rozbitelné.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, když Vám karta v Turrisu nefunguje, byla by na prodejj? Díky Jiří

Podařilo se někomu dát do Turrise nějakou kartu za rozumnou cenu s AC?

Nevím co je za rozumnou cenu, ale já v minulý rok v červnu kupoval tuto: http://www.compexshop.com/product_info.php/products_id/452/language/cz a nemám nic, na co bych si mohl stěžovat. Pravdou je, že dosah není úplně ideální, ale na pokrytí bytu 2kk, kdy je Turris na jedné straně bytu, je dostačující. Na balkoně, který je na druhé straně bytu, mi již signál občas vypadává. Nedokážu ovšem posoudit, zda je kartou, nebo je to všeobecná vlastnost 5GHz, kde se signál logicky šíří hůře… Ale tak je to už 3/4 roku a možná jsou dnes již lepší karty, nebo za nižší cenu, od toho června jsem to nijak nezkoumal.