Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

Zdravím.
Turris má 2 miniPCIe sloty. V každém z nich bude umístěna jedna wi-fi karta. (Jedna stávající, druhá bude nová ze zmíněného balíčku.) Dalším obsahem balíčku budou 3 diplexery (součástky umožnující využití jedné antény dvěma kartami současně v různých pásmech: 2,4GHz a 5GHz) a potřebné kablíky na propojení.

1 Like

Připojuji se k zájemcům :slight_smile:

1 Like

Předpokládal jsem že to zvládne jedna karta, obsadit oba sloty pro wifi nechci. V takovém případě wifi pro mně není natolik důležité.

Zdravím, také se hlásím.

1 Like

V tom případě bych viděl v řešení v tomhle: http://www.asiarf.com/wp/product/wifi-mini-pcie-module-mt7615-4x4-4t4r-2-4-5ghz-802-11ac-abgn-ws2439/ ale je otázka, zda se nám to vleze do Turrise. :’(

Dalším řešením je pro dual-band je: minipcie karta + usb. Mohu doporučit pro 2.4 GHz: TP-Link TL-WN821N (sice je omezena tuším na 8 klientů, ale za tu cenu je to v pohodě) a navíc pokuď máte Turris 1.1, tak máte USB portů až až :slight_smile:

1 Like

Jsem pro kazdou spatnost… I kdyz mam toho hranateho smoulu, hodne me laka omnii i tak koupit a moc se to pere se selskym rozumem. Tohle by byl dobry zpusob, jak podporit ten selsky rozum :slight_smile:

2 Likes

Prima nápad. Záleží také na tom kdy by to bylo. Právě řeším pokrytí wifi sítí, takže bych to uvítal, ale na druhou stranu nemůžu moc dlouho čekat. Každopádně děkuji za nabídku, skvělý nápad :slight_smile:

2 Likes

Zdravím, měl bych zájem o upgrade balíček.

2 Likes

Jsem na tom podobně, jako Vy … s modrým Turrisem jsem spokojený, ale začíná pomaličku morálně zastarávat. Chybí mi hlavně USB 3.0 a pak možnost snapshotů. A taky větší možnost využívání LXC kontejnerů díky architektuře prosesoru (PowerPC). Ale selský rozum mi to také stále a dlouho rozmlouvá, že dokud funguje starý dobrý modrý, jsou tyto argumenty pro nákup Omnie (a investování docela nemalých peněz) poměrně chabé. I proto jdu rád do nabízeného upgrade routeru.

P.S. Možná se moje žena bude trochu hněvat, že jí říkám “selský rozum” :slight_smile:

4 Likes

Já bych měl určitě zájem

1 Like

Určitě bych bral :slight_smile: Turris 1.0

1 Like

Diky za objasneni. Mozna si tu objednavku jeste rozmyslim. Musel bych totiz odebrat miniPCIE SATA kartu k NASu.

Pokud bude cena kolem toho 1K tak bych měl zájem. Turris 1.1. Bude potom možné odebrat tu stávající kartu a jet jen na 5 GHz? Tím by se dal druhý slot “zachránit” pro HDD.

1 Like

Proč by to nemělo být možné? :slight_smile:
Ale i ta stávající Wi-Fi karta v Turrisu 1.x umí buď 2,4 nebo 5 GHz

1 Like

Pokud potřebujete pouze 5 GHz, tak novou kartu nepotřebujete (ta stávající z Turrisu 1.0 i 1.1 to podporuje). Nová karta je potřeba pouze pro to, aby bylo možno provozovat obě sítě (2.4 i 5 GHz … a pak bude asi myslím jedno která bude na které frekvenci… tedy nevím co bude vybráno za kartu, tak možná některá bude něco umět lépe…)

1 Like

Jsem též vlastníkem turris omnia, bohužel na indegogo jsem si pořídil router bez WIFI a chci se zeptat, zda by bylo možné k tomu to routeru získat potřebné kablíky a diplexery?

Hezký den,
v případě, že uvedeme diskutovaný balíček, tak ano. :slight_smile:

2 Likes

Zastávám stejný názor, dokud to nebude umět simultánní dual-band, tak si zatím vystačím s přepínatelnou kartou.

Mohl byste uvést model který testujete? Mě se celkem zamlouvá - COMPEX WLE900VX-7BA, umí 3x3 MIMO i již zmíněný simultánní dual-band (2,4 i 5GHz).

1 Like

Já mám pořád původní kartu, netestoval jsem žádnou. Tato karta mi pokryje signálem celý byt, proto obsadit 2 sloty kartami pro wifi (v případě Turrisu všechny) je plýtvaní. Jeden pořebuju na připojení disku. Možná by šla použit tato karta http://www.compexshop.com/product_info.php/products_id/452/language/cz

Bohužel ani jedna zmiňovaná karta od Compexu nepodporuje simultaneous dual-band. Zatím doopravdy jediná o které vím, že podporuje je zmíněná v mém postu #84 a dokonce umí MU-MIMO, ale bohužel je asi moc obří…

Více zde: Is the wifi dual band or single band?