Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

Ahoj braši, dopadlo to nějak s tím upgradem, Měl bych také zájem, pokud bych to zkusil poskládat, vyšlo by to na ± 2500 Kč, což se má zdá hodně. Nebylo by to někde k mání ze starých zásob, zejména diplexery a fixtury? Lepší by pochopitelně byla celá sada.

Zdravím,

myslím si, že ještě Wi-Fi upgrade pack pro Turris 1.x router by se u nás mohl najít.
Zkuste napsat na naše obchodní oddělení e-mail viz výše.

Díky.

Pro zájemce, upgrade pack je k dispozici v omezeném množství (aktuálně 6 kousků)
Turris Wi-Fi Upgrade pack pro Turris 1.x (pouze pro modrý model)

2 Likes

I vzhledem k tomu, kolik stojí samostatné diplexery, je to dobrá cena.

1 Like

Cena zůstala stejná jako byla před těmi 3 lety … viz. třeba tento post nacházející se o pár řádků výše

1 Like

Tak prece budou stastne Vanoce! (tedy doufam, ze jsem stihnul ulovit jeden z 6ks)

Diky!

Ahoj,

nevali se nekomu doma dva nepotrebne kousky upgradu balicku? :slight_smile:
Sance je asi mala, ale radsi to zkusim.

Koukám, že jsem taky promeškal. Jedna sada by se taky hodila. Budu doufat že se ještě objeví, nebo budu muset něco poskládat z jednotlivých dílů.

Ahoj,
pokud by se u nekoho z vas objevil nevyuzivany wi-fi upgrade balicek, rad ho odkoupim. :slight_smile:

Diky
RZ

Také bych měl zájem :slight_smile: Pokud se teda zase někdy naskladní…

Pro všechny co mají zájem o upgrade balíček, existuje alternativní řešení pokud nevadí další antény.

Sám do toho asi půjdu, protože Upgrade pack není nikde k dispozici.

(editováno, odstraněn odkaz na nepodporovaný HW)

Pokud se nepletu, tak Wi-Fi upgrade pack pro Turris 1.x je již vyprodán a obávám se, že další naskladnění neplánujeme.

Karta, která je zmíněna uživatelem @JaKoB nemá podporu pro IEEE 802.11ac (Wi-Fi 5) a není námi oficiálně podporována. Routery Turris Omnia jsou osazené Wi-Fi kartami: Compex WLE900VX a Compex WLE200N2. První zmíněná byla součástí Wi-Fi upgrade packu.

Wi-Fi upgrade pack je možné si případně složit své pomocí u řady prodejců (např. dle srovnávače Zboží.cz, Heureka.cz), případně přímo u našeho distributora Discomp.cz na základě následujícího seznamu:

  • Wi-Fi karta, která je dodávána s routerem Turris Omnia a Turris MOX ve variantě Classic, Power Wi-Fi společně s interními anténami:

Varianta bez antén:

Pokud by někdo chtěl použít externí antény tak jako v případě upgrade packu, tak je možné koupit slučovač signálu (diplexer) 3x:

Pak už to chce jen 6 pigtalů o velikostech 2x7cm, 14cm, 16cm, 19cm, 23cm, které budou mít správné konektory (Wi-Fi karta - anténa).

Díky moc za informace, úplně jsme přehlédl že ta karta je WLE200 a ne WLE900, sháněl jsem samozřejmě WLE900, protože je používána v routeru Omnia. Svůj příspěvek jsem opravil.

Chápu správně že je možné koupit pouze tento balíček a použít interní antény uvnitř modrého Turrisu 1.1? To by bylo super, mnohem lepší než pavouk zde: Podporované Wi-Fi moduly

Ohledně sestavení upgrade packu z jednotlivých částí jsem se také zajímal, jediné co pravděpodobně neseženu je “(3) fixtura”. Pokud to správně chápu tak je to nějaký kus plastu který slouží k uchycení diplexerů, je možné to provozovat i bez toho?

Díky za odpověďi.

Osobně jsem dával WiFi upgrade packy do dvou routerů 1.1, asi jsem chytl některý z posledních kusů. Nicméně jak zmiňuje @JaKoB, bez té fixtury to bude na prd, opravdu v uchycení antén hraje důležitou roli. Bylo by jistě však možné, v době 3D tisku zveřejnit údaje pro 3D tisk a tím by se vše vyřešilo - @Pepe ?
Jinak ten upgrade dává starším modrákům naprosto jiný level co se WiFi týče.

1 Like

Souhlasím s vámi, že to hraje důležitou roli v uchycení antén a úplně jsem na to zapomněl. :frowning: Fixturu je možné si již delší dobu vytisknout na 3D tiskárně:

díky @serych. :clap:

Případně pokud by někdo neměl 3D tiskárnu, tak si myslím, že bychom v necovidové době něco vymysleli, ale určitě myslím, že se dá vymyslet i něco teď, když se obrátíte na technickou podporu.

1 Like