Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

Já jsem s tím naopak velmi spokojen, již před upgrade balíčkem jsem měl druhou stejnou wifi kartu ale ne 802.11ac ve druhém slotu a v panelákovém bytě to bylo výborné, je fakt že přes několik betonových zdí ten signál vypadával zvláště na mobilu, ale na místech kde s tím dokáži žít a v takovém případě se mobil připojil na 2GHz. Určitě máte správně nastavené výstupy do správných diplexerů ? Pokud je totiž zaměníte a signál 5GHz pustíte do 2GHz vstupu tak signál bude stát za nic a je potřeba to ohlídat a případně přehodit !

To mám ok, dávál jsem na to pozor.
Zajímalo by mě, jestli když novou kartu přepnu na 2,4G, bude potřeba přehodit to na správné konektory diplexerů nebo ty 5G vyhoví. Jen tak zkusmo jsem tam nechal obě karty a přepnul novou na 2,4 a signál byl velmi špatný, horší než u staré karty (nicméně - asi by to chtělo tuto pak vypnout, nevím jestli to nějak nemůže spolu bojovat i když je to na různých kanálech… nezkoušel jsem…)

Jo, četl jsem tu někde, že pouštět 2.4G do 5G části diplexerů nedává dobrý signál.

Karta nainstalována, pro provedení změn v nastavení mi ovšem zůstane viset takhle :frowning: ani reboot nepomůže.
edit: Dělá to při volbě jiného kanálu, konkrétně 140

Zkusil bych se připojit na konzoli přes ssh a smazat konfigurační soubor wifi v /etc/config/wireless a poté vše kompletně nově nastavit přes Foris.

promazáno, ale stejně vyšší kanál nastavit nelze

Na Omnii jsem musel po přepnutí na DFS kanály rebootovat aby to zafungovalo, moc jsem nezkoumal čím to bylo (kanál se nedal nastavit ani přímo přes iw, asi chybná kombinace nějaký parameterů, možná je uci nastavuje ve špatném pořadí). Každopádně po rebootu byl kanál v pohodě nastavený.

Další tip pro troubleshooting wifi

Konkretne pasmo 140 mi dela uplne to same, jakymsi pokusem(ale nezkousel jsem vse) jsem se zastavil na 128. Zatim jsem zklaman s dosahem - nepokryje to (nevelky)byt… Zprovoznil jsem to ale nyni (vcetne UBIFS a BTRFS) a nastavoval vse od znova (neobnoval puvodni konfiguraci), tak jeste to projdu a proctu znova toto vlakno, nejsou-li tady nejake tipy.

Tak panove pred casem sem sem linkoval USB dongle z Ciny. Dneska prisla:
https://www.aliexpress.com/item/Wireless-Adapter-Detachable-Wifi-Receiver-EDUP-1900Mbps-USB3-0-Dual-Band-5-8Ghz-2-4GHz-External/32826938822.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.x6qU06

Driver:

No a vysledek na 50 metru pres tri zdi je:

wlxe84e06513d72 IEEE 802.11AC ESSID:“CIJOML-2-58” Nickname:"WIFI@REALTEK"
Mode:Managed Frequency:5.18 GHz Access Point: 04:F0:21:31:D8:0F
Bit Rate:1.3 Gb/s Sensitivity:0/0
Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:------- Security mode:open
Power Management:off
Link Quality=88/100 Signal level=100/100 Noise level=0/100
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

Ja sem fakt spokojeny :slight_smile:

1 Like

Měl bych dotaz ohledně toho donglu - to jsou výsledky s těmi všemi x anténami? A třeba s jednou dvěma by to chodilo taky? Tohle je děsný babouk :slight_smile:

Jinak když už se tu řeší dongly - já mám problém s tímto: https://www.alza.cz/edimax-ew-7811uac-d1586902.htm

Ono mi to na Raspberry (s OSMC) nechodí nad kanály 100 včetně. Všechny jsou “disabled” ať dělám cokoliv. Mimochodem to OSMC řídí region podle Turrise a ani když jsem změnil region na HK, tak se ty kanály nedají použít, i když nastavení těch nižších Turrise poslechne.

Tudíž - větší výkon na >=100. kanálu je pro mě zatím uzamčen. Máte zkušnosti někdo s tímto? Je to omezeno v hardwaru toho donglu? V driveru? Kvůli kolizi s radary?

A ten čínský z Ali - na kanálech >=100 funguje? Na jakém zařízení se používá? Respektive - to je v roli klienta připojenému k Turrisu a nebo jako druhá wifi Turrise místo upgrade balíčku?

Mám tento dongl, nevím jak nainstalovat driver, můžete mi s tím pomoct? Děkuji.

Oživím tohle téma - Discomp už nemá baliček v nabídce. Je možnost ho získat někde jinde/nějak jinak?

mam jeden nepouzitej

Napsal jsem vám SZ…

Zkuste napsat našemu obchodnímu oddělení na e-mailové adrese sales@turris.cz.

Díky za reakci, už jsem koupil ten nepoužitý kousek od fojtpa.

Zkusim jeste jednou resuscitovat tohle vlakno - nema nekdo upgrade balicek?

Zkuste napsat obchodnímu oddělení na e-mailové adrese sales@turris.cz.

Diky, to jsem paralelne zkusil taky.