Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

Našla by se dobrá duše, co by mi na konferenci jeden balíček také vzala? Jsem z Prahy, ale asi se am nedostanu, max odpolede, ale to hádám je už všechny vykoupí @Nones :)) Ideálně kdo by mohl přidat někde v centru kolem IP nebo na Chodově :slight_smile: Nones taky píšu, jak na tom bude on :))

1 Like

Pitrisovi jsem odpověděl do PM.

Jinak … k dnešnímu dni uzavírám požadavky na vyzvednutí upgrade balíčku prostřednictvím mé maličkosti … vyzvedávám těm, od kterých nejpozději zítra přijdou prachy předem.

2 Likes

Jeste nez se v patek vydam pro balicek, rad bych si ujasnil jednu vec. Pokud nekdo znaly muze potvrdit ci vyvratit, ze po upgradu bude moje stavajici domaci sit vysilat v obou pasmech. Nebo bude nutne pro nove pasmo vytvorit novou sit? A bude v baleni take alespon nejaky strucny navod? Diky

Jsem z Chodova a klidně ti to vyzvednu. :wink:

Jsem přesvědčen že tento aspekt bude stejný jako na Omnii: by default sdílená sada IP adres (a DHCP, DNS, routing, firewall, atd.) pro obě WiFi sítě.

Návod najdete někde tady na foru. v podstatě po instalaci další karty je třeba nakonfigurovat soubor /etc/config/wireless. Doporučuji si jej nejdřív někam zálohovat a poté jej můžete aktualizovat příkazem wifi detect >> /etc/config/wireless Následně přes foris nebo luci zbytek dokonfigurovat jak chcete (SSID,heslo,guest síť,kanál atd.). Buď můžete obě sítě pojmenovat stejně (nepraktické protože na telefonu nebo tabletu snadno nerozlišíte na jaké frekvenci se připojujete) nebo každou jinak podle pásma a poté si v zařízení vybrat 5GHz síť podle odlišného SSID což je řádově rychlejší.

2 Likes

díky za nabídku, už jsem se domluvil s nonesem a poslal mu cash, takže vyřešeno ) je také po cestě, takže to bude v pohodě :slight_smile:

1 Like

Náhodou někdo z Hradce Králové, kdo by mi to vyzvednul? Díky.

@Tangero: Jak dlouho může trvat naskladňování?

V dokumentaci se objevil obrázek, který je za několik návodů…

3 Likes

Kupoval jsem anténu u SECTRONu - Anténa WiFi Stick FLAT, 2,4 / 5,8 GHz, 5 dBi, SMA-RP(f); Černá. 3 kusy včetně balení a dopravy (90,- Kč) celkem mě to tedy vyšlo na 549,24 Kč :slight_smile: 2 mám náhradní, kdyby náhodou umřela nějaká další anténa. Koukal jsem na eshop sectronu, ale už ji nemají dostupnou. Můžes se ale zeptat, jestli je to momentální nedostupnost. Komunikují rychle.

Kdyby byla akce v Brně, určitě by to využilo víc lidí :slight_smile: a deratizaci by taky rad :smiley:

Kdyby nekdo hledal, tak tady je navod na instalaci :slight_smile:

4 Likes

To trvá to naskladnovani nějak dlouho. Nemáte někdo odkaz?

dnes vyzvednuto, ale chce to pridavat do balicku vrtak
tu diru v zadnim krytu ne a ne zvetsit

Jsem si naivně myslel, že budu mít doma balíček dříve než ti co si jej vyzvednou na konferenci. No nepovedlo se :frowning:

A rovnou i vrtacku, co? Mame malo hobby marketu po Praze? :slight_smile:

jo to je dobry napad - moji hobby vrtacku to odvarilo…

Zdravim. Tak wifi karta nainstalovana, router sesroubovan a ted potrebuju pomoc s nastavenim. Ve forisu karta videt neni. Podle navodu mam smazat /etc/config/wireless. Protoze nejsem linuxak, potrebuju nasmerovat. Pres ssh prikazem …? Je potreba jeste nainstalovat nejake ovladace? Dekuju moc za pomoc!

Tak uz to slape. Bylo potreba doinstalovat ovladace ath10k pro QCA988x…

1 Like