Turris 1.x problem i po factory resetu

Prestal jit internet (= problem s DNS), sel jsem tedy do forisu vypnout DNSSEC.
Potom zacal foris vracet ruzne HTTP 500 chyby, zmizely turrisi Wifi a celkove nesel.
Po restartu uz jsem se do admin rozhrani nedostal.
Udelal jsem tedy factory reset a stale to samy, Foris i Lucl jdou, ale polovina veci neni nacetla a v JS consoli jsou HTTP 500 chyby. Wifiny nejsou videt
[PuTTY se nepřipojí na Turris (Network error: Connection refused)], pritom do luclu se dostanu takze heslo mam.
microSD kartu jsem vyndal

Verze Turris OS 3.8.5
|Verze firmwaru|OpenWrt turris 15.05 r47055 / LuCI 49c3edd5861fd032fa8379ceda525c27a908a114 branch (git-17.212.24321-49c3edd)|
|Verze jádra|4.4.91-d74822050ae7ec4a1e49c6af6d672787-0|

TurrisOS 3.8.5 odpovídá verzi, která je v záchranné image.
Aktuální verze TurrisOS verze 3.x je 3.11.6 (v RC 3.11.7)

Čili od boku střílím, že všechny “chyby” pominou, když se router zaktualizuje na aktuální verzi.

Pred pul rokem mi po factory resetu normalne bezel.

V Luclu take po factory resetu vubec nemam sekci System/Software

Systémový log

500 Vnitřní chyba serveru

Omlouváme se, na serveru došlo k neočekávané vyjímce.

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:460: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/status/syslog'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: Failed to execute template 'admin_status/syslog'.
A runtime error occured: [string "/usr/lib/lua/luci/view/admin_status/syslog...."]:1: attempt to index global 'syslog' (a nil value)
stack traceback:
	[C]: in function 'assert'
	/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:460: in function 'dispatch'
	/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:141: in function 

Mam asi stejny problem s forisem, jen jsem nedelal reset a mam obavu udelat i restart, abych se pak vubec dostal na net. Jedu na posledni verzi systemu 3.11.6. Pred par dny foris jeste slapal ok (jen nebyly videt wifi karty), v Luci zda se vse vporadku.
Poslal jsem na tech.podporu vypis syslogu, zatim bez reakce…
Turris 1.1

me to prestalo jit 7.9.2019

Tak jsem pri informaci o vydani noveho FW udelal restart z LuCi (Foris nefunkcni) a me obavy se naplnily. Ztrata pripojeni k netu, bile blikajici ledky. Udelal jsem nekolik resetu bez uspechu. Pomohl az factory reset, kdy se to chytlo a zaktualizovalo na nejnovejsi verzi OS. Foris zacal take fungovat.

1 Like

tak jsem to zakrikl. turris po aktualizaci chvili jel, ale ted jak se postupne neco doinstalovalo tak zase zmizely WIFI karty a Turris nepousti internet skrz

taky jsem v sys logu zahledl ze se odinstalovava turris-btrfs aniz bych to zadaval. tak jsem ho nainstaloval zpet.