Turris 1.x nefunkcni reforis

Resil jsem se supportem, ale odmlceli se.
Upgradoval jsem automaticky uspesne na TOS 5. Ale nefunguje reforis.
Pokud si otevru IP turrisu, otevre se stranka s
image
ktera me automaticky presmeruje na LuCi.
Na radu supportu jsem zkusil preinstalovat webapps, zkusil pkgupdate, ale nic se nezmenilo. Zkusil jsem i lighttpd vcetne dependencies, ale nic. Metodou pokus omyl jsem akorat zjistil, ze pokud zadam adresu IP/turris-webapps, tak se otevre torzo stranky, na ktere bych si predpokladam podle zdrojaku za normalnich okolnosti mel vybrat mezi LuCi/Reforis. Stranka je ale prazdna - ma jen v hlavicce funkcni prepinac mezi dark/light rezimy a zapati s textem.

K routeru nemam fyzicky pristup, takze nejaky drasticky reinstalace bohuzel vykonavat nemuzu, musi mi zustat funkcni OpenVPN abych se na turris vubec dostal.

@noclaf mozete prosim Vas pokracovat v tickete na supporte aj s tymito informaciami? Nech je zachovany kontext a vsetky informacie pokope. Pripadne napiste cislo ticketu a pozrieme na to. Vdaka.

Tuto stranku jsem od turrisu obcas dostaval taky… ale mi to spis prislo jako nejaka firefox cache.
Delalo to po ciste instalaci, kdy jsem na turris pristupoval z ip ktera byla v jine siti…
Doma mam dve site router od poskytovatele 192.168.0.x a turris 192.168.1.x. Turris dostal po reinstalaci od provider routeru dynamickou adresu 192.168.0.157. Můj notebook měl adresu taky od proveder routeru 192.168.1.156. Když jsem na turrise přistupil takto, dostal jsem vaši stránku.
Pokud jsem se zvednul, napíchnul se na turrise fyzicky (tudíž jsem se dostal do jeho sítě 192.168.1.x) a nepristupoval jsem na nej pres 192.168.0.157 ale uz klasicky na 192.168.1.1 stránka s reForisem se mi už načetla bez problémů. Pokud jsem na něj ze sítě 192.168.1.x přistoupil na 192.168.0.157 dostal jsem zase jen vas vysledek.

Tyto informace jsem na support poslal ( #1450807) a slecna/pani Blazkova mi 27.1. odpovedela, ze informace predala na vyvojare. :slight_smile: Od te doby ale ticho.
Podle prispevky od @devmy to vypada, ze to je efekt pri pristupu z jine site - protoze ja k turrisu pristupuju pres OVPN, ktera prideluje jiny rozsah nez na jakej bezi Turris (tuhle informaci jsem supportu taky dal :wink: ). Turris je 192.168.0.X a OVPN dava 10.8.0.X

1 Like

Muze to byt ta jina sit v tom pripade, protoze ja momentalne pristupu vylucne pres OVPN, ktera prideluje jiny adresni rozsah. Zkusil jsem i anonymni prohlizec a vycisteni cache, ale to se nijak neprojevilo.