Turris 1.x LXC kontejnery

Dobry den,
chci se zeptat jestli se objevi v nabidce LXC kontejneru pro Turris 1.x (ppc arch) vice moznosti nez jen Turris OS? Rad bych pouzival nejake idealne letosni debian/ubuntu. Pokud ne chci zeptat jestli existuje cesta jak LXC kontejner vytvorit svepomoci…?

Už ani Debian tu architekturu nepodporuje.

To ano ale pro ucely kontejneru na turrisu 1 by stacilo i neco starsiho napriklad
http://cdimage.ubuntu.com/releases/16.04.7/release/ubuntu-16.04.4-server-powerpc.list
je to prece jen dost silny hw tak je skoda ho nevyuzivat, navic Xenial hnedtak ze sveta nezmizi.
Nebude to v nejake starsi verzi ve vasem src repu? Nebo neni nejaky navod jak tento kontejner vyrobit?

Moc se v tomto nevyznám, ale jsem přesvědčen že v *.deb terminologii Turris 1.x není powerpc ale powerpcspe. Samotné powerpc bývá podporováno lépe.

1 Like

Přesně tak. Turris 1.x je powerpcspe. Kdysi existoval Debian powerpcspe kontejner, několik let jsem jej provozoval. Postupně přišel i o neoficiální podporu a potom přestaly být aktualizovány nějaké základní balíčky, sesypaly se závislosti a už to dál nešlo. Zamáčkl jsem slzu a zmigroval své kontejnery na stroj s méně exotickou architekturou.

Tady máte starší diskuzi:

Pokud si chcete stavět kontejnery, pro začátek bohatě stačí Raspberry Pi. Doporučuji přikoupit SSD.

2 Likes