Turris 1.x 6.0.1 - openvpn s PPPoE WANem - bez server IP v klientskych konfig

Nahodil jsem si novy WAN interface pojmenovany “TM_WAN” na PPPoE pripojeni na CETIN optice. Puvodni WAN je stale pritomny, ten jsem nemazal (WAN6 je deaktivovany, protoze ipv6 je vypnute) - WAN nema samozrejme uptime - ale prekvapive hlasi narustajici RX/TX pakety.
Nicmene - profily stahnute pro openvpn nemaji zadnou adresu:
remote <server_address> 1194

OVPN nicmene nehlasi zadnou chybu pri stahovani profilu (trochu UI fail?). Predpokladam, ze se OVPN kouka na interface WAN, ktery nema pridelenou zadnou IP, ale nenasel jsem, kde se tohle da zmenit.

PS : Kdyz uz jsme u drobnych failu, jde udelat override server IP address, ale jde tam zadat opravdu jen IPv4, ne domena.

Ale ta možnost je tam už dávno: Na záložce client-registration je zatržítko přepsat adresu serveru.

Ano, @Aleksan4eg a @Pepe na tom už rok pracují:slight_smile:

1 Like

Ano, vim. Ale:

  • mam dynamickou verejnou
  • plugin by mel pri stahovani zahlasit “nemas tam zadnou adresu serveru, vole” (jinak clovek ani nevi, ze musi override pouzit, protoze konfigurak je nepouzitelnej)
  • melo by jit nastavit, z jakeho interfacu si OVPN bere IP (podobne jako DDNS plugin IMHO)

Od toho je LuCi, to že jedno dělám ze zjednodušeného nastavení a další z pokročilého je jen blbost uživatele a bylo to již řečeno mnohokrát.
Pokud chci pokročilou konfiguraci, tak se nespoléhám na reforis.
Buď nastavuji v jednom a nebo druhém…

Nastavuju v LuCi, ale na stahovani klientu prece LuCi nepotrebuju - to neni zadny nastavovani!
Na veci to navic IMHO ve vysledku nic nemeni.