Turris 1.0 - výměna baterie

Ahoj,

jakým způsobem se uvolní stará baterie? Předpokládám, že je třeba někde zatlačit na ty pacičky, ale nevím kde a jakým směrem.

Vlevo jsou takový dvě pacičky přes baterii, já zatlačil napravo naproti a baterie vyskočila. Při vkládání nové baterie jsem ji naopak dal nejdřív pod ty pacičky a na druhý straně zatlačil.

Podebrat baterii malým plochým šroubovákem

Je potřeba při výměně baterie dělat nějakou zálohu? A vlastně je potřeba už baterii měnit? (původní Turris 1.0)

Čekal bych, že čas (a datum) je jediné co ta baterie zálohuje.

U mého routeru už čas na výměnu nastal. V létě jsem měl router cca týden vypnutý a datum a čas byl poté úplně mimo realitu

Teď jsem měnil baterku během opravy zablokovaného Turrisu 1.0 a bylo to skutečně potřeba - naměřil jsem na ní pouhých 0.15 voltů (čili totálně mrtvá)… Pak jsem přes příkazovou řádku ručně nastavil čas, abych se vyhnul případným problémům s DNSSEC.

taky jsem nameril 0.15V :slight_smile:

Já jsem baterku neměřil, pohledem bylo vidět, že již není plochá, ale čočkovitá! Uprostřed skoro dvojnásobná tloušťka oprtoti okrajům. Asi jí nesedělo, že byla celé ty roky pod neustálým napájením, kromě krátkých výpadků ČEZu, výpadků jističů či resetů Turrise nikdy vypnuto nebylo.