Turris 1.0 po flashi nejde upgrade

Ahoj,

po nainstalovani verze turrisu 3.10.7 se mi totalne rozbilo zarizeni. Zvolil jsem cestu flash z rescue SD image, ale to jde do verze 3.6.5… Dlouho jsem tu resil ze repo je ted na https, to uz jsem nejak vyresil, opkg update mi jede, dokonce v updateru jsem pridal pod curl at ignoruje certifikaty, ale je tam zrejme tolik zavislosti ze s tim uz dal nehnu. Dal jsem adresy api.turris.cz prepsal na repo.turris.cz. Muze mi nekdo pomoci? aktualne mi updater.sh pise toto:

  • %HASH=-
    Total + %echo netutils -R
    eceived+ %shift
    Xferd + Av[e definitionsr ]a
    ge Speed + T[im -fe /tmp/updater-lists/definitions ]
    Time Tim+ e HASH=-
    Current
  • echo definitions -
    + shift
    • [ ]
      Dload Upload Total Spent Left Speed
      100 106 0 0 0 106 0 1309 --:–:-- --:–:-- --:–:-- 1341
      curl: (22) The requested URL returned error: 404 Not Found
  • die Could not download list pack
  • echo error
  • echo Could not download list pack
  • echo Could not download list pack
    Could not download list pack
  • echo Could not download list pack
  • my_logger -p daemon.err
  • logger -t updater -p daemon.err
  • kill -SIGABRT 9883
  • rm -rf /tmp/update /tmp/update-state/pid /tmp/update-state/lock /usr/share/updater/packages /usr/share/updater/plan
  • exit 1
  • rm -rf /tmp/update /tmp/update-state/pid /tmp/update-state/lock /usr/share/updater/packages /usr/share/updater/plan
  • exit 1

Zdravím … s updatem po factory reset by neměl být žádný velký problém.

Je třeba učinit toto:

  1. stáhnout aktuální image OS na SD card (https://doc.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/sdcard_recovery)

  2. aplikovat ji (Turris Documentation)

  3. projít iniciálním nastavením ve Forisu … tam se doapdatuje z verze 3.6.5 až na 3.7.3 (Turris Documentation)

  4. pak je třeba aplikovat tento ruční postup:

  1. dále dojet přes pkgupdate až na aktuální verzi 3.10.7

  2. následně je na zvážení, zda-li neaplikovat přechod na BTRFS filesystém (tj. v podstatě přesunout root OS routeru na microSD kartu a do budoucna si ulehčit při nefunkčnosti routeru návrat k předchozím funkčním verzím pomocí aplikace snapshotu nástrojem “schnapps” … více v dokumentaci zde

2 Likes

Skvele, diky za postup! Samozrejme podle tohoto bylo hotovo za par minut. Podle navodu turrisu jsem dost badal, napriklad tam neni jasne ze z verze 3.6.5 se musi projit inicialnim nastavenim, tam jsem samozrejme vzdy nastavil jen heslo a pak zkousel z konzole upgradovat a toto me stalo dost casu i sil. :smiley: Nenapadlo by me, ze musim projit tuhle inicializaci a ten dalsi upgrade updateru to bych take dost dlouho hledal. Takze fakt super a dekuji! Rovnou jsem i aplikoval BTRFS, takze az donastavim vse tak si udelam pro jistotu i snapshot.

1 Like

Nejde mi updatovat z verze 3.7.3. Jak postupovat?

image

Asi jste měl chvilku nedostupný net (nebo DNS), ale soubor je dostupný.

Máte pravdu, soubor je dostupný, podařilo se mi jej stáhnout do PC, nicméně Turris jej stále nedokáže stáhnout. Jak jste poznamenal, zřejmě je problém s DNS.

Jde ten soubor nějak poslat přes Putty?

Z PC si ho normálně zkopírujte do Turrisu … třeba přes WinSCP

Nones: To ano, ale pokud nemá přístup tak se stejně dále nedostane.

falonso: Co třeba ping, traceroute nebo nslookup? (ping repo.turris.cz)
Pokuste se nejprve rozchodit připojení.

Po dalších několika továrních resetech se to samo nějak zvládlo aktualizovat a vypadá to, že to momentálně šlape.