Transmission po 3.7.1

Zdravím,
chápu že Transmission není zrovna životně důležitá věc, nicméně po posledním (předposledním) updatu mi to přestalo chodit. Nevím jak hluboko jako uživatel se v tom mám mít energii vrtat, nicméně co jsem zjistil je, že transmission-web balíček tam je, ale odpověď webového rozhraní je Connection refused. Ve firewallu jsem nic neměnil, pravidlo pro port 9091 tam je. V Luci je pro transmission Config file directory: /tmp/transmission, což aspoň u mě neexistuje. Démon nestartuje automaticky, i když to má v Luci zatrženo. Po ručním startu /etc/init.d/transmission start se webové rozhraní rozjede, ale nadává, že 404 Not found na /transmission/rpc - tj. na api - které je v Luci povoleno a takto nastaveno.
Podotýkám, že jsem s tím nic nedělal, chodilo to normálně a po updatu je to rozbité. Co dělat?
Turris 1
Díky


Update: po nějakém laborování a několika restartech deamon zdá se autostartuje, web rozhraní tudíž běží, ale RPC jsem nepřinutil k funkci, stále je to 404 Not found… (povolené, nastavené)…

mozno to bude blbe riesenie ale skus zmazat settings.json mal by sa vytvorit znovu po reboote

No, to nepomůže. Pořád to řve 404 Not Found na /transmission/rpc…
jsem z toho docela rozladěn. Taková ptákovina, vůbec nemám chuť se s tím zabývat, ale docela bych chtěl aby to zase fungovalo… Nějaké řešení?

Nikdo nic? Můžete mě prosím někdo nasměrovat kam to transmission loguje? Co vůbec může znamenat 404 Not found od toho RPC rozhraní? Když to napíšu do prohlížeče, tak dostanu 409: Conflict, protože neposílám správné sessionid… takže z toho soudím, že RPC skript skriptuje, ale proč vrací na ty requesty toho www ksichtu 404?

Tak jsem na to našel čas, nějak jsem vypátral, že další konfigurák je v /etc/config/transmission (ale kdo to má vědět - já bfu), ten jsem smazal (resp. předtím jsem ještě všechno od transmission odinstaloval). Pak jsem to zas všechno nainstaloval (bez toho smazání konfiguráku to říkalo něco o založení dalšího konfiguráku…) a znovu nastavil. Konfigurace ve webovém rozhraní se tváří trochu jinak než předtím…
Tak to funguje…