Stahování velkých souborů do NAS uložiště

Je nějaká možnost, způsob, či postup, jak stahovat soubory z internetu do NAS uložiště routeru ?

Když je router neustále připojený k internetu a má NAS s obrovskou kapacitou, mohl by klidně stahovat něco velkého přes noc, aniž bych kvůli tomu musel mít jako doposud zapnutý počítač… tedy teoreticky… prakticky nevím, jak to udělat :slight_smile: poradí někdo ?

Nějaká běžná stahovací knihovna typu CURL či cokoliv jiného na stahování HTTP(S)/FTP tam myslím bude, jen nevím jak to nastavit a spustit… jak dostat do routeru odkaz který má stahovat a nejspíše i nějaké cookie záznamy a falešné hlavičky prohlížeče (což webové sklady souborů hádám budou potřebovat).

A poté jak to kontrolovat, že už se všechno stáhlo, či ještě nestáhlo (aniž bych musel mít neustále spuštěnou tu konzoli na PC a sledovat to tam).

Já mám doma (na vesnici) na dnešní dobu nezvykle pomalé připojení k internetu a ještě i s výpadky, proto nevím, jestli podobné problémy řeší ještě někdo další… to že musí stahovat velké soubory přes noc a třeba dokonce několik dní v kuse.

Díky za každý možný poznatek k tomuto tématu :slight_smile:

Já to řeším přes PyLoad.

PyLoad nevidím v balíčcích, musím stáhnot a nahrát ručně ?

Jinak na interentu jsem se dočetl, že z http(s) umí stahovat i Transmission, který v balíčcích byl, tak jsem ho nainstaloval a neumí … z http(s) nestahuje, leda torrenty :smiley: ale i to je dobrý, tak alespoň torrenty už stahovat můžu, to jsem sice nepotřeboval, ale třeba se to někdy bude hodit.

Na Googlu je návod na zprovoznění Aria2 na OpenWRT, možná by to stálo za vyzkoušení. Podle popisu by to melo HTTP/HTTPS/FTP zvládat.

PyLoad musíš stáhnout a ručně nainstalovat. Brzo bude i v dokumentaci. Mam to rozpracované.

Prima … pracuj na tom. To se bude určitě hodit.

Článek byl po delší době (nemohl jsem se k tomu dokopat k dokončení) přidán do komunitní wiki.

Článek je trošku delší, ale jen z toho důvodu, že je psán i pro začátečníky. Ve svém druhém článku - tvheadend to je na druhou stranu stručné, protože málo kdo čte velmi dlouhé články.

Pokud by bylo něco nejasného, tak to rád doplním/přepíši. Každopádně v nejbližší době mám v plánu ho ještě jednou otestovat, zda jsem při úpravě náhodou něco vynechal a rozhodně upravím IP adresu kontejneru ve článku.

Mam v plánu psát i další články, ale předem říkám, že nejsem žádnej spisovatel a žádnej ze mě snad ani nebude a jsem si vědom, že to nebude mít takovou kvalitu jak například od Tangera.

Díky, @Pepe. A skromnost stranou. Psaní technické dokumentace není o spisovatelství, ale o přesném popsání a podání technických faktů. Klidně pokračuj, příspívej a publikuj. Jseš jeden z mála, kdo udržuje komunitní část dokumentace při životě.

Ve svém minulém příspěvku jsem se zmínil, že článek otestuji. Tak jen informuji, že jsem se na to podíval a článek samozřejmě upravil.

Momentálně mě trápí: problém s SSL certifikátem, který jsme si nainstalovali pomocí instalátoru. Jakmile budu vědět víc informací, tak článek opět upravím.

Oživím vlákno, protože kdo používá pyLoad, tak si určitě všiml, že už téměr 22 dní nedostává aktualizace. Než se to vuolterovi (vyvojáři pyLoadu) povede a všechno mu prostě trvá (je to prostý fakt a také on to sám přiznal na Gitter.im)

Tak je nutné ručně aktualizovat UpdateManage.py

Uvádím i zdroj

Jinak jsem narazil na možnost alespoň trošku oživit pyLoad pomocí dvou vzhledů:

a

// Během psaní tohoto příspěvku už by to mělo jít,a le je doporučeno i tak ten soubor UpdateManager.py ručně přepsat.

Nevím, jestli nebude vadit, že jsem otevřel téma skoro rok mrtvé, ale zakládat kvůli tomu nové mi přišlo zbytečné.

Jsem jediný, komu přestalo fungovat stahování z uloz.to přes pyload? Ještě 15.9. vše v pohodě a najednou se u všech linků objevuje Link Size a File size 0, což bude s největší pravděpodobností ten problém. V regulárních výrazech trošku tápu, takže upravit si ten python script tak, aby zřejmě reflektoval nějakou změnu v html kódu na uloz.to, je nad moje síly. Takže pro začátek mi bude stačit, když někdo další potvrdí, že mu taky nejede a já budu vědět, že problém není u mě.

22.09.2018 08:54:07 INFO      HOSTER UlozTo[48]: Link name: Letadla-1-cz.avi
22.09.2018 08:54:07 INFO      HOSTER UlozTo[48]: Link size: N/D
.....
.....
22.09.2018 08:54:09 INFO      HOSTER UlozTo[48]: Filesize: 0 KiB | Traffic left for user `iry*******`: 120617697 KiB

@Pepe v dokumentaci je uveden odkaz na skript pro spouštění pyload jako service, je však potřeba do něj vložit ještě jeden řádek (PIDFile=/root/.pyload/pyload.pid), jinak pyload na turrisu neustále padá, zřejmě při pokusu spustit další vlákno, alespoň u mě to tak bylo - že bych byl zase jediný? :wink: