Stahování velkých souborů do NAS uložiště


#1

Je nějaká možnost, způsob, či postup, jak stahovat soubory z internetu do NAS uložiště routeru ?

Když je router neustále připojený k internetu a má NAS s obrovskou kapacitou, mohl by klidně stahovat něco velkého přes noc, aniž bych kvůli tomu musel mít jako doposud zapnutý počítač… tedy teoreticky… prakticky nevím, jak to udělat :slight_smile: poradí někdo ?

Nějaká běžná stahovací knihovna typu CURL či cokoliv jiného na stahování HTTP(S)/FTP tam myslím bude, jen nevím jak to nastavit a spustit… jak dostat do routeru odkaz který má stahovat a nejspíše i nějaké cookie záznamy a falešné hlavičky prohlížeče (což webové sklady souborů hádám budou potřebovat).

A poté jak to kontrolovat, že už se všechno stáhlo, či ještě nestáhlo (aniž bych musel mít neustále spuštěnou tu konzoli na PC a sledovat to tam).

Já mám doma (na vesnici) na dnešní dobu nezvykle pomalé připojení k internetu a ještě i s výpadky, proto nevím, jestli podobné problémy řeší ještě někdo další… to že musí stahovat velké soubory přes noc a třeba dokonce několik dní v kuse.

Díky za každý možný poznatek k tomuto tématu :slight_smile:


#2

Já to řeším přes PyLoad.


#3

PyLoad nevidím v balíčcích, musím stáhnot a nahrát ručně ?

Jinak na interentu jsem se dočetl, že z http(s) umí stahovat i Transmission, který v balíčcích byl, tak jsem ho nainstaloval a neumí … z http(s) nestahuje, leda torrenty :smiley: ale i to je dobrý, tak alespoň torrenty už stahovat můžu, to jsem sice nepotřeboval, ale třeba se to někdy bude hodit.


#4

Na Googlu je návod na zprovoznění Aria2 na OpenWRT, možná by to stálo za vyzkoušení. Podle popisu by to melo HTTP/HTTPS/FTP zvládat.


#5

PyLoad musíš stáhnout a ručně nainstalovat. Brzo bude i v dokumentaci. Mam to rozpracované.


#6

Prima … pracuj na tom. To se bude určitě hodit.


#7

Článek byl po delší době (nemohl jsem se k tomu dokopat k dokončení) přidán do komunitní wiki.

Článek je trošku delší, ale jen z toho důvodu, že je psán i pro začátečníky. Ve svém druhém článku - tvheadend to je na druhou stranu stručné, protože málo kdo čte velmi dlouhé články.

Pokud by bylo něco nejasného, tak to rád doplním/přepíši. Každopádně v nejbližší době mám v plánu ho ještě jednou otestovat, zda jsem při úpravě náhodou něco vynechal a rozhodně upravím IP adresu kontejneru ve článku.

Mam v plánu psát i další články, ale předem říkám, že nejsem žádnej spisovatel a žádnej ze mě snad ani nebude a jsem si vědom, že to nebude mít takovou kvalitu jak například od Tangera.


#8

Díky, @Pepe. A skromnost stranou. Psaní technické dokumentace není o spisovatelství, ale o přesném popsání a podání technických faktů. Klidně pokračuj, příspívej a publikuj. Jseš jeden z mála, kdo udržuje komunitní část dokumentace při životě.


#9

Ve svém minulém příspěvku jsem se zmínil, že článek otestuji. Tak jen informuji, že jsem se na to podíval a článek samozřejmě upravil.

Momentálně mě trápí: problém s SSL certifikátem, který jsme si nainstalovali pomocí instalátoru. Jakmile budu vědět víc informací, tak článek opět upravím.


#11

Oživím vlákno, protože kdo používá pyLoad, tak si určitě všiml, že už téměr 22 dní nedostává aktualizace. Než se to vuolterovi (vyvojáři pyLoadu) povede a všechno mu prostě trvá (je to prostý fakt a také on to sám přiznal na Gitter.im)

Tak je nutné ručně aktualizovat UpdateManage.py

Uvádím i zdroj

Jinak jsem narazil na možnost alespoň trošku oživit pyLoad pomocí dvou vzhledů:


a

// Během psaní tohoto příspěvku už by to mělo jít,a le je doporučeno i tak ten soubor UpdateManager.py ručně přepsat.


#12

Nevím, jestli nebude vadit, že jsem otevřel téma skoro rok mrtvé, ale zakládat kvůli tomu nové mi přišlo zbytečné.

Jsem jediný, komu přestalo fungovat stahování z uloz.to přes pyload? Ještě 15.9. vše v pohodě a najednou se u všech linků objevuje Link Size a File size 0, což bude s největší pravděpodobností ten problém. V regulárních výrazech trošku tápu, takže upravit si ten python script tak, aby zřejmě reflektoval nějakou změnu v html kódu na uloz.to, je nad moje síly. Takže pro začátek mi bude stačit, když někdo další potvrdí, že mu taky nejede a já budu vědět, že problém není u mě.

22.09.2018 08:54:07 INFO      HOSTER UlozTo[48]: Link name: Letadla-1-cz.avi
22.09.2018 08:54:07 INFO      HOSTER UlozTo[48]: Link size: N/D
.....
.....
22.09.2018 08:54:09 INFO      HOSTER UlozTo[48]: Filesize: 0 KiB | Traffic left for user `iry*******`: 120617697 KiB

@Pepe v dokumentaci je uveden odkaz na skript pro spouštění pyload jako service, je však potřeba do něj vložit ještě jeden řádek (PIDFile=/root/.pyload/pyload.pid), jinak pyload na turrisu neustále padá, zřejmě při pokusu spustit další vlákno, alespoň u mě to tak bylo - že bych byl zase jediný? :wink: