Spolupráce s BigClown

Dobrý den,

v úvodním videu o projektu BigClown mluví Alan Fabik o zvýhodněných sadách pro majitele Turris Omnia. Zatím jsem o tom nikde jinde neslyšel, tak by mně zajímalo, co je na tom pravdy a jestli už máte nějakou konkrétní představu, jak by ta “spolupráce” s BigClown vypadala? Nejen tedy výše zmíněná nabídka, ale i po SW/HW stránce apod…

Děkuji…

1 Like

Včera byl představen projekt BigClown oficiálně. Ze záznamu ceny: https://ctrlv.cz/cexg
Záruka 10let, podpora do druhého pracovního dne.

1 Like

Díky za info a odkaz na záznam, jsem docela nadšený…

Zajímalo by mně ale oficiální vyjádření/plány týmu okolo Turrise… Já osobně bych možnost mít “gateway/hub” z Turris Omnia uvítal velice, protože nemám čas ani energii vymýšlet vlastní řešení… Předpokládám, že by mohlo jít využít GPIO pinů v Turrisu a že půjde o jakousi obdobu Arduino shieldu, který by obsahoval NFC čtečku na párování s nody a radiový modul…

No, upřímně tomu moc nevěřím. Sice sem tu hlášku také slyšel na IT, ale od té doby ticho po pěšině.
Hypotéza ohledně možností:

  • “early adopters” z lidí vlastnících Turris za plnou cenu
  • “early adopters” za zvýhodněnou cenu

Nevěřím že by Turristi měli BigClown serepetičky zadarmo. Co se týká spolupráce BigClown s Omnii tam je to ve hvězdách - buď bude existovat komunikační dongle (USB/GPIO) +sw nebo nějaké jiné překvapení. Ještě nedošlo k odhalení karet :frowning:

Zajímalo by mě nějaké info o zvýhodněných sadách pro majitele Turris Omnia.

A proč by to měli dělat? Nějaká sleva 10% byla před 14 dny na základě kupónu zveřejněného na konferenci IT17 pořádané nic.

Dobrý den, nabídka se připravuje. Je to mírně odlišné od běžné BC nabídky, protože potřebujeme USB přijímač, ten se připravuje pro nás, takže to ještě chviličku potrvá, než se to dodělá a otestuje. Jinak prvky BC a jejich ceny pro představu jsou vidět na jejich webu. Do té doby součástky mohou třikrát zdražit, jako se děje, takže i ceny je zbytečné teď nadhazovat …

3 Likes

Verze pro zapojení dovnitř na GPIO nebo někam se neplánuje? Zadní USB mám obsazené a dopředu se mi to dávat nechce, navíc GPIO u TO asi stejně proti původnímu předpokladu nevyužiji, protože kabely není jak rozumně vyvést bez destrukce krabice a TO je i trochu drahé na nějaké pokusy, navíc ho potřebuji kvůli internetu. Na bastlení si ponechám podstatně levnější rPi/ESP.

Ne, neplánuje. Bude jen USB provedení.

Přiznám se, že jsem Váš komentář nepochopil. Ze všech informací od BigClouwn jsem pochopil, že jediný problém je chybějící HUB SW pro Omnii na USB se připojí standardní Core Module. Navíc na hackerfestu, který jste organizovali, team BC implementoval podle všech prezentovaných informací USB HUB. SW O nějakém speciálním HW na USB nikdy nebyla řeč. O jaké speciální zařízení na USB se tedy jedná?

Omlouvám se, nepamatuju si terminologii BigClownu, ale snad si porozumíme. Na USB je potřeba připojit přijímač - a to je to, na čem probíhají úpravy. SW pro Omnii, který načte data z tohoto USB je z větší části hotov, ladí se presentační vrstva.