Snížení intenzity LED diod - napořád

Ahoj,

Chtěl bych snížit intenzitu LED diod (všech) na nejnižší úroveň, kde diody ještě svítí (slabě) a to permanentně, i po restartu, jedno v jakou dobu. Projel jsem staré návody, ale nefungovalo to, nevím kde dělám chybu. Narazil jsem na toto téma: Nastavení LED diod , zde taky nic nefungovalo.

Mám Turris Omnia Wifi 6, firmware: 6.3.3
Díky

1 Like

Mne “funguje” příkaz ve startupu

rainbow brightness -p 5

Rainbow bohuzel stale neumoznuje rizeni barev led pro indikaci ruznych stavu - to jsem v minulosti vyuzival

1 Like

Zkusil jsem přes SSH klienta a nic.

Ví někdo o nějakém řešení?

U mne funguje bez problémů (TO 2016, HBS branch, 2 GB, 2x WiFi, HaaS, RIPE Atlas, Sentinel, lxc, simple config).

Přes cron vypínám LEDky na noc

30 0 * * * rainbow brightness 0

a zapínám ráno

0 7 * * * rainbow brightness -p 10

Navíc mám v skriptu spouštěném po rebootu

/usr/bin/rainbow brightness -p 10

(cesta je tam navíc :wink:

1 Like

Ty jo, já už fakt nevím co dělám blbě, ale prostě ani je do nejede.

Asi bych se podíval, co je nainstalováno, u mne:

opkg list-installed | grep rainbow
omnia-rainbow-backend - 0.1.3-3
rainbow - 0.1.3-3
rainbow-animator - 0.1.3-3
rainbow-button-sync - 0.1.3-3

a případně přeinstaloval…

opkg remove rainbow [–noaction]
opkg update
opkg install rainbow [–noaction]

Volitelné “[–noaction]” jen testuje akci :wink:

Pochopitelně všechno je na vlastní riziko :wink: Udělal bych si předem pro jistotu zálohu (Schnapps - Turris Documentation). Držím palce!

me funguje nastaveni barvy na 010000, jak je popsano v jine diskusi https://forum.test.turris.cz/t/how-to-control-led-color-brightness-how-to-set-all-leds-low-brightness-or-off-and-survive-reboots/

U mně chyběl rainbow-button-sync, znovu prověřím možnost řídit jas LED během dne a zbrazit výsledek testování dostupnosti IP brány, DNS providera a dvou IP v internetu změnou barvy WAN diody.

Byla by to dobrá zpráva

Zkoušel jsem vše výše uvedené, bohužel vše při starém. Nevím jestli je to nějaký bug?? Napadá někoho nějaký postup?

V nově vydané verzi Turris OS 6.4.0 funguje příkaz:

rainbow brightness -p 2

Sice to zabrečí chybu, ale jas se opravdu nyní sníží. S tím že teda 1 je nejméně → diody nesvítí / neblikají. Já zvolil 2.

Router jsem nefotil.

A když restartujete, intenzita zůstane?

Momentálně mám nastaveno -p 3, teď funguje i po restartu ( 6.4.0 ), předchozích několik verzí OS zůstaly LED úplně zhasnuté, reagovaly jen na tlačítko.

2 Likes

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.