Síťová karta zřejmě nefunguje

Ahoj, v Turrisu mám 2 síťové karty v PCI slotu. Když jsem dnes došel dom, tak jsem si všimnul že jedna síť nejede. Koukám na to, v linuxu karta vzpadá v pohodě pomocí příkazu lspci, ale když v administraci dám disabled a enabled, tak síť nezačne fungovat… Když udělám třeba nějakou změnu na síťové kartě, tak se celý systé zasekne. Ve /var/log/messages si myslím žádný problém nevidím… Moc nevím kde hledat dál jestli je PCI karta v pohodě. Můžete nějak poradit?

Ahoj, zkusil bych nějaký rollback nebo factory reset. V minulosti se mi po experimentování s W-Fi stalo, že kartu nebylo také možné ovládat - nezobrazovala se ani ve forisu atd.

Nooo, zničeho nic po tak 10. restartu to naskočilo. Sám to moc nechápu, ale když to funguje, tak už na to nešahám. :slight_smile:

Mně to taky přišlo divné, nedokázal jsem si to odůvodnit, ale stávalo se mi to taky a chovalo se to podobně po dramatičtější změně v konfiguraci - když jsem kartu např. nastavil jako klienta místo hotspotu atd. Jednou to přenastavení zpět šlo a jednou ne.