Seriový kabel 1v8

Dobrý den,
Marně sháním nějaký český eshop kde by se dal koupit hotový seriový kabel na spojení MOX PC po seriové lince jak uvádíte tady

Doma jsem našel tenhle převodník

  idVendor           0x067b Prolific Technology, Inc.
  idProduct          0x2303 PL2303 Serial Port
  bcdDevice            3.00
  iManufacturer           1 Prolific Technology Inc.
  iProduct                2 USB-Serial Controller

a zapojil viz fotky jen RXTX+GND ale nic mi z něj neleze. Je to nějaká čína a trochu jsou volnější konektory, nicmene to bude prevodnik 3V3 nebo 5V, takže asi smolík, když používáte 1V8.

Díky za radu, linky na shopy jak kabel pořešit.

Jeden z uzivatelov pred par mesiacmi odporucal napr tento: https://www.amazon.ca/gp/product/B07TXVRQ7V/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

1 Like

Neoficiální info: Ten 3v3 převodník na MOXovi funguje, doma to tak jako nouzovku používám. Nicméně po použití jej ihned odpojuju. Doporučuju si ověřit, že jsi správně zapojil RX a TX.
Samozřejmě, je to nepodporované, a pokud se ti něco stane s portem, přišel jsi o záruku.

Jinak, z českého obchodu třeba tady https://www.digikey.cz/en/products/detail/ftdi-future-technology-devices-international-ltd/TTL-232RG-VREG1V8-WE/2441359

1 Like

S tímto funguji

1 Like

Bylo by prima vědět o nějakém dostupném z Čech.

Ten není úplně nejlevnější.

Díky, ten vypadá solidně.

Jak prosté milý Watsone … jen zaměnit “.ca” za “.de” a pošlou vám to z EU

Jenže EU nejsou Čechy.

Bez DPH, bez cla … nad tisícku bez poštovného, jak se to liší do českého eshopu ? Dobou doručení, která je delší … Howgh

1 Like

450 korun za kabel a k tomu poštovné nehledě na nutnost objednávat ze zahraničí mi nepřijde málo. Proto jsem Vám také poděkoval za odkaz na pěkný kabel za dvě stovky a poděkoval jsem také všem dalším, kteří s nějakým řešením přišli. Být ta komunikace obráceně, už jsem zablokovaný.

Mám-li hovořit v širších souvislostech, domnívám se, že by kabely pro Omnii i MOX měly být k dispozici ve stejné distribuci jako daná zařízení. Už jen proto, že řešení prakticky každého problému začíná větou “připojte kabel…”, už jen proto, že není nesnadné si router poškodit.

1 Like

Díky, za pondět.
Opravdu bych byl rád kdyby se v distribuci prodával, případně dal koupit když už ne z distribuce od turrisu (cznic) primo. Lepsi nez cekat z ciny na pochybnou kvalitu.

Plánujete být na Pražském Maker faire 2022 ?
Nechcete vyrobit pro komunitu nějaké ty kablíky ? Jeden bych odkoupil :slight_smile:

Já bych si s dovolením také vzal.

1 Like

BUMP !
Doufam ze tam nejake na stolecku najdu :smiley:

Stánek na letošním Maker Faire v Praze, které se bude konat tento víkend, mít nebudeme i přesto někteří členové týmu mají v plánu se události zúčastnit.

1 Like

A budou mít po kapsách nějaké kabely?

V NIC.cz ani kabel neprodají, mají prý sami málo :frowning:

Našel jsem na ebay takovýhle kousek ještě.

Neposílají do ČR a zdá se mi to drahé…

Co tady?

A toto (již ve vlákně zmíněné a provozně ověřené) z Česka vás nepotěší ? Jen to přepnout na 3,3V !!

https://www.hwpro.cz/oc/index.php?route=product/product&path=68_72&product_id=318

Prosímvás kupte si ten TTL-USB seríový kabel zde

Mám ho odtud a doma, vyzkoušený a funguje s Omnií i Turrisem 1x.

Už jsem sem tento odkaz dřív dával ale jistý koumák ten příspěvek nechal smazat údajně kvůli GDPR, což bylo jistě geniální.