Sčítání škod - výpadků routeru

Pořád se dohadujeme kolik výpadků je, tak to pojďme sečíst…
Děkuji za vložení hlasu:

  • Ano, jsem postižen výpadkem routeru po aktualizaci na 3.8.2
  • Ne, nejsem postižen výpadkem routeru po aktualizaci na 3.8.2

0 voters

4 Likes

Byl jsem postižen, ale protože jsem už měl migraci na BTRFS tak náprava byla rychlá, tak momentálně už nejsem postižený

Já zatím nevím, update jsem provedl, ale bojím se restartovat.

2 Likes

Rovnako u mňa, mal som zálohu funkčnej v3.8 pri prechode na BTRFS, tak som sa ešte včera večer vrátil k funkčnej 3.8 verzii, nasledoval automatický update na 3.8.2, ktorý som dnes s pomocou fixu opravil.

Mám to zcela stejné, problém nastal, ale rychle jsem to opravil rollbackem a pak dnešním fixem.

A hlasují tady jen majitelé Turrisů 1.x? Anketní otázka toto omezení nemá, ale Omnií se tento problém myslím netýkal.

Přesně tak …pokud klikají všichni tak je ta anketa k ničemu :o)

Ano mám turris 1, taky už jsem použil dnešní fix

I když se @Vaclav a @Tangero se svými Turrisy 1.x :slight_smile: snažili, zatím to nevypadá na nějakou VELMI omezenou skupinu

Nechte je, pokus byl dobrej… :slight_smile:

1 Like

Mám UBIFS, nemám SD a BTRFS, čekám, až se mi router po 10 dnech restartuje.

Momentálně sedím neočekávaně ve vlaku, abych doma spravil internet. Nahodím starý ASUS 500GL, který pár let bydlí v krabici od Turrisu, a pak se někdy budu věnovat nefunkčnímu Turrisu 1.0 (bez BTRFS).

Pořád nevím, zda se mne to týká když mám relativně nový 1.1 (Zbývající délka smlouvy 357 dní)

Být Vámi bych raději počkal na 3.8.2.1:

ale co jsem koukal changelog, tak to vypadá na problém u lidí, co měli JJFS a pak fixy pro btrfs.
Takže by se to nemělo týkat ubifs, ale to asi jen hadám…Budu rád, když mě někdo z Turris teamu opraví… :wink:

1 Like

Týkalo se to všech. Turris 1.1 má ubifs od výroby a nevyhlo se mě to.

Mrtvý turris jsem přes tovární nastavení rozběhl, nejela wifina ale po přepnutí na druhé rádio jede i ona. Nejede však sběr dat, přesto že byl povolen. Ty turisy s neodeslanými daty přece musíte vidět, ne?

Ne všichni mají zapnuté odesílání dat … takže podle tohoto kritéria se dá úspěšnost update měřit jen velmi omezeně.

Ale myslím, že tato anketka už je zcela zbytečná (i když za ní @commar děkuji), protože podle aktuálního stavu chyba postihla routery 1.0 s JFFS2 (těch bylo rozdáno cca 1000 ks, málo z nich přešlo na UbiFS) a potom všech Turris 1.x s BTRFS (to doplní ty +/- jednotky až desítky ks routerů, kteří chybí v předchozím vzorku Turris 1.0)

Čili letmým odhadem se chyba dotkla cca 1000 routerů.

1 Like

Hele, zkusil jsem to, je mi jasný že tam hlasoval asi i kdo neměl. (Omnia),
jen jsem tady četl ty odhady, prý 20 kusů, tak jsem chtěl vědět kolik toho asi bylo.
Stejně sem nechoděj všichni.
Hlavně že už je to za námi, takovou bouřku jsem tu ještě nezažil… :slight_smile:

1 Like

Nejspis to byli vsichni s 1.0/JFFS2 a 1.1/BTRFS :slight_smile:

1 Like

ještě že jsem 1.0 s UBIFS :slight_smile: kvůli času novoty zavádím až s odstupem týdnů a měsíců … BTRFS je v plánu …

1 Like