Prosím přidat do Forisu button "Smazat historii Pakoně" a "Factory Reset"

Rad bych se primluvil za to jestli by bylo mozne pridat do Forisu tlacitko “Smazat historii Pakone” a “Factory Reset” = 3 LED (Power, 0, 1) Návrat na první snapshot operačního systému, restart do továrního nastavení.
Obcas by mi to zjednodusilo praci, nemusel bych lezt na pudu kvuli zmacknuti tlacitka :slight_smile:

1 Like

Pro Pakoň jsem udělal issue zde: https://gitlab.labs.nic.cz/turris/foris-pakon-plugin/issues/33 Jen si nejsem jistý jak moc brzo se k tomu někdo dostane.

Jinak kolem factory resetu a rollbacku, Foris plugin pro schnapps není špatný nápad a máme na něj zálusk již delší dobu, jen nemá velkou prioritu.
V mezidobí můžete použít schnapps samotný: schnapps rollback factory; reboot aby jste nemusel lézt na půdu.

1 Like

Vyborne, vyzkousim.
Dekuji moc

Jeste bych se zeptal, kam se schnapps create snapshoty ukladaji?

Btrfs filesystém přímo podporuje snapshoty, je copy-on-write i bez nich. Schnapps doc, btrfs snapshoty (EN, momentálně 503 ale jistě bude za chvíli fungovat).

Faktory reset do Pakoně ? Snad do údržby ! Je to trochu choulostivá volba …

Tak já to pochopil tak, že chce v pakoni mít přímou volbu na smazání historie a ve forisu, třeba v údržbě možnost factory resetu a nemyslím, že by to chtěl spojovat s pakoněm :wink:

Samozřejmě zvlášť, factory reset ve forisu, né v pakoňu

Ty btrfs snapshoty jsou zajímavá věc, čumím na to :sunglasses: