Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze

Toto ale mohli riešiť už na začiatku čo router vydávali že odporúčajú doň vložiť kartu aby sa nezničila nejaká vnútorná pamäť, prípadne ho rovnou kartou osadiť ;o) nie som žiadny technický typ a preto mi to v prvom pohľade prišlo strašne zložité. Teraz čítam tie návody a asi oželiem pár dní bez internetu (pôjdem cez mobilné data) kým zoženiem kartu a doriešim toto celé aby router znovu bežal.

I keď sa bojím toho že to všetko spravím, router sa aktualizuje na chybný update a budem na samom začiatku ako som teraz.

Měla jsem zmigrováno na UBIFS a BTRFS během pěti minut, není čeho se obávat, když to zvládne ženská…
MicroSD doporučuji kvalitnější, ať něco vydrží

1 Like

Ano, jsem na tom stejně jako všichni ostatní, nic nejde, disky odpojený, naštěstí rollback funguje, takže hop na funkční 3.8.1 a budu čekat.
Kdyby to někoho zajímalo, tady jsem vygeneroval diagnostiku z Forisu:
https://mega.nz/#!QRMiWKbL!Mq_eS4jkfXXoOPqYVT0MBltgjgKlbZ_CTykT5jPOzTo

2 Likes

@Pepe tento týden jsem bral dva kusy Kingston 16GB. 220 Kč za kus s doživotní zárukou.

@JFa Pokud se něco pokazí, tak vždy se můžete vrátit na předchozí funkční verzi. Podpora nemohla být od začátku projektu, dostala se až od verze 3.8.

@commar Není moc moudré posílat kompletní log veřejně na forum.

1 Like

Mno, zkoušel jsem o víkendu 3.8.2 RC a nebyl žádný problém, internet, wifi, disky, vše funkční. Dnes jsem pustil update na stable 3.8.2 a wifi, net a disky nefungovaly. Vrátil jsem zpět 3.8.1 …
Problémy s restartováním routeru nemám. Mám pocit, že do stable 3.8.2 šlo něco, co v RC verzi nebylo nebo se něco mezi RC a stable pokazilo.

1 Like

Vypadá to že jsem asi jediný, komu Turris 1.1 po aktualizaci i restartu funguje - funkční NAS, MYSQLa další vazby na WEB. Jen tu nemám IPV6 - můj provider to nepodporuje - třeba v tom bude nějaká souvislost.

Ono byly dvě rc verze 3.8.2 jedna 27.9 a druhá 2.10. Druhá už měla problém.

1 Like

Já třeba nemám problém s cenou SD karty. Já mám problém s časem. Když jsem se koukal na ten návod, tak začínal přeflashováním na nějakou starou verzi. Což se může, ale nemusí povést. A fakt se mi aktuálně nechce řešit nějaké problémy. Nicméně plánuji, že to udělám zároveň s upgradem wifi. To budu muset router stejně rozebrat.

Od té doby co dorazil, jsem se v něm fyzicky nerýpal, jen jsem připojil USB3 rámeček s disky. Všechny úpravy jsou jen v sw (ale není jich moc). Zatím vše funguje, nikdy jsem nemusel dělat factory reset.

2 Likes

Aha, tu včerejší už jsem neaplikoval …

1 Like

Ano, mám IPv6, přes tunel HE.net , ale pokud jsou problémy s ovladači a kernelem, tak bych tady moc souvislostí neviděl.

1 Like

Cestu budem mať náročnú. Osadiť kartu snáď zvládnem, potom prevod súborového systému, preflashovanie a pak migrace. Kéž by to bolo jednoduchšie ;o(

Nějaký nápad jak udělat rollback bez LANky? PC mám po stěhování někde zahrabany a notebook nemá rj45 :slight_smile:

Tiež som mal pred updatom IPv6 cez HE.net a i tak to nepomohlo a update zlyhal.

1 Like

Můj turris 1.0 po restartu také funguje. Mezi aktualizací a restartem nefugovala wifi. Po restartu je již vše v pořádku.

1 Like

…s doživotní zárukou.

A co to je “doživotní záruka”?
No přece “do konce života výrobku” :smiley:

2 Likes

Jsem … teď už jsem opět na funkční verzi Turris OS 3.8.1 … a budu se modlit, aby bylo vše OK.
Je ovšem zajímavá otázka, jak tedy probíhá testování TurrisOS před jeho uvolněním. Tentokrát (stejně jako asi většina z nás postižených) nemám žádnou speciální konfiguraci … po problémech s verzí TurrisOS 3.8 RC jsem na 3.8 deploy přecházel z továrního nastavení.
Takže, prosím, ještě jednou má otázka … co se před spuštěním verze testuje a jaká konfigurace testy prochází?

1 Like

Ten postup migrace na BTRFS popsaný v ofiko dokumentaci je opravdu přímočarý a mně fungoval velice spolehlivě. Myslel jsem si, že jsem začal od vyšší verze, ale opravdu jsem začal na 3.6.5

1 Like

A jseš si jistý, že jsi flashnul verzi 3.8?
Někde jsem četl zmínku o tom, že z důvodu velikosti uměle udržují image pro kartu z verze 3.6.5 i pro ostatní vyšší verze systému.

@mkyral @JFa

Vložit kartu, zapnout.
V konzoli
wget http://repo.turris.cz/archive/turris/3.6.5/medkit/medkit.squashfs
mtd write medkit.squashfs "NOR (RO) NAND FW backup"
opkg update
opkg install turris-btrfs-migrate
btrfs_migrate
reboot

Moc času to nezabere.

2 Likes

keď sme u tej konzole, ako sa na ňu pripojím? to musím nejak router pripojiť pomocou USB alebo normálne cez lan? a tú konzolu si môžem niekde stiahnuť alebo mi stačí CMD vo windows?

1 Like