Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze

děkuju. bohužel už víc s jffs2 asi nevyzkouším protoze jsem pri modifikaci u-boot promennych zapomnel na apostrofy a router se mi preflashoval do tovarniho nastaveni :slight_smile: delal jsem takovou finalni zmenu, nastaveni hodnoty bootcmd ktera obsahuje to co u-boot spusti sam pri startu, aby to startovalo do btrfs samo a bylo to hotove, tim jsem chtel protentokrat koncit, bohuzel pokud v

setenv bootcmd …; run norboot ; …

nejsou apostrofy jako tady

setenv bootcmd '…; run norboot ; … ’

tak ten setenv plati jen do prvniho stredniku a zbytek se pusti rovnou a nejak jsem pak nestihl rychle zareagovat (norboot obnovuje tovarni nastaveni).

Ale vlastne se da rict ze jsem uspel s tim co jsem chtel, protoze zmigrovat na btrfs se mi povedlo a stary system mam nez mi ten v nand zmizel tim tovarnim nastavenim. a pak me to i nekolikrat zachranilo neb jsem se pokousel nekolikrat o postup https://forum.test.turris.cz/t/flash-systemu-turris-do-nor/3357/22 (ale vzal jsem http://repo.turris.cz/archive/turris/3.6.5/medkit/medkit.squashfs protoze novejsi se tam nevejde) a mozna to vyzaduje novejsi zbytek v pameti NOR protoze to obnovovani z toho zapsaneho squashfs bylo pak uplne vedle a trvalo na tom ze to ma byt .tar.xz a i kdyz jsem tam dal .tar.xz ktery na webu taky maji, tak se mu zase nelibilo neco jineho a tim jsem si vlastne krome rootfs v NAND rozbil i recovery v NOR :slight_smile:
Tak jsem pak potupne udelal recovery sd card a prepnul ty switche a obnovil vsechno hezky jak ma byt. A uz jsem pred tim i smazal tu NAND kompletne a presel tim rovnou na ubifs. A mezi tim se mi nekolikrat hodilo ze jsem mohl nabootovat do stareho noveho 3.8.2.1 btrfs na karte :slight_smile: A zajimave ze jakmile ta NAND flash byla smazana a pak v ni byl ubifs tak tam ty ecc hlasky pri bootu z btrfs uz nebyly. Takze to asi opravdu nejak souvisi a ten stejny system ktery byl puvodne v jffs2 kdyz najednou bootuje jako btrfs tak asi nejak predpoklada ubifs v NAND nebo co (?). Mozna nejaky ‘if’ testuje jestli zrovna startuje z jffs2 a kdyz ne tak dela neco kde ceka ubifs (?).

Ted jsem v ubifs NAND po obnoveni a updatech zasekly na 3.7.3 s neznamou chybou updater-ng a nechce to dal, ale kdyz mam aktualni 3.8.2.1 v btrfs na karte tak me to tak netrapi :slight_smile: