Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze

Hm, tak to jsem si říkal, že by to mohlo pomoci, takže nic. Ještě mne napadá vzít ho a zajet o víkendu do Prahy, třeba ty verze nahrají nějak jinak, když z verze 3.7.3 se teď nedá aktualizovat dál. Je zajímavé, že ale celé řadě lidí to prošlo, tak proč se to tam zastavilo nám?
Ještě mne napadá, jste pod smlouvou? Nemůže být problém ještě v nějaké komponentě, která je v jiném stavu než u těch, co jim to prošlo. DNSSEC jste vypínal?

Ještě mne napadlo, v jakém okamžiku jste obnovoval konfiguraci? Já hned po factory resetu a pak ještě pro jistotu i v té poslední 3.7.3.

Pod smlouvou už nebudu (včil si nésu jisté). A DNSSEC jsem vypnout nezkusil - zkusím hned v poledne jak se pojedu dom najíst. A pokud jde o to cestování do Prahy - to je hezké ale už teď mě tenhle “ftip” stál něco přes šest set korun (nový router, microsd karta) a vzhledem k tomu že su z Prostějova tak je to pro mě cestování poněkud na delší lokte.

Už si to přesně nepamatuju, ale mám pocit, že jeden zásek byl snad na certifikátech a další pak na v3.7.3, kdy automatická migrace padla a bylo třeba ručně zmigrovat na nový updater-ng a potom dokončit update na v3.8.2.1. Tady na fóru se to probíralo mnhohokrát, třeba TADY, to by mělo pomoci

Óoo :slight_smile: moc děkuji to vypadá nadějně. Bohužel vyzkouším až v poledne, ale koukám na to a fakt by to mohlo být řešení. Ovšem :wink: nechci to samozřejmě zakřiknout.

Také nejsem u Turrisu, ale zkusil jsem ručně stáhnout soubor z prvního řádku. Soubor neexistuje, takže postup také ne.
http://repo.turris.cz/turris/packages/turrispackages/updater-ng_59.3-1_mpc85xx.ipk

mohl by to být tento soubor updater-ng_59.3.3-1_mpc85xx.ipk? Tedy:

wget http://repo.turris.cz/turris/packages/turrispackages/updater-ng_59.3.3-1_mpc85xx.ipk
opkg-trans -a updater-ng_59.3.3-1_mpc85xx.ipk -r opkg-trans -r updater
get-api-crl
pkgupdate --batch

To na co odkazal vlk by melo byt ono…taky sem se na tom pred par mesici zasekl ,ale reseni sem uz zapomel …ted kdyz na to koukam tak si myslim ,ze to uz odpoledne rozbehas. Akorat nechapu ,proc to jeste neni ,v tech updatech opraveno,kdyz je to taak starej problem

Dobrý den vsem, jsem laik a linuxu absolutne nerozumim. Vcera se update nepovedl dal jsem tedy do tovarniho nastaveni a update se stahl znovu na verzi 3.8.2.1. Prestala byt funkcni wifi master 0.Spectrator mi pise ze mam typ routeru Turris - RTRS01. Mluvi se tu o prechod update na ubifs/ BTRFS. Nevim co to znamena ani jak se to dela. Pomuze mi to aby sla wifi ? Byl by ochotny mi to nekdo preprogramovat ? Jsem kousek na zapad od Prahy. dekuji

Pokud ten kousek od Prahy není extrémně časově náročný na překonání tak bych asi v takovém případě radil navštívit LinuxDays. Oni ti to tam dají do pořádku :wink: za chvilku a máš klid.

Já bych dodal “a máš na CHVÍLI klid” :slight_smile:

3 Likes

Ale noták, tohle se stane maximálně jednou za 100 let :smiley:

Wizard 6 error:
Updater has returned the following error:
Failed to download https://api.turris.cz/updater-repo/3/00000005/packages/libertas-usb-firmware-2016-09-21-42ad5367dd38371b2a1bb263b6efa85f9b92fc93-1.ipk
Po druhem factory reset uz to nehlasil.
Mozna nejaky docasny vypadek nebo ztraceny packet? Jinak internet mam od O2 a rychlost slusnou.

Po druhem resetu Wizard 7:
An unexpected error has occurred
NameError(“name ‘foris_version’ is not defined”,)

Pak mi to hlasilo nejaky Javascript errory a neco na Forisu nefungovalo, takze jsem musel vycistit cache prohlizece a pak to bylo OK.

Pak jeste hlaska:
Migration to updater-ng failed: Unsuccessful creation of list of additional installed packages: Unknown error

Me pomohlo toto:
https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/serial_link
protoze Putty prednastavuje 9600 a to generovalo spatne znaky, ale po zmene rychlosti COM na 115200 bylo vse OK.

Mam aktualizovano na 3.8.2.1, vymenenou baterku, sdKartu 16GB, DNSSEC funguje, DNS forward vypnuty, zmigrovano na btrfs. Uff to teda bylo.

A zacalo mi to psat dalsi chybu, jiz podruhe:
Updater failed:
[string “transaction”]:345: Unfinished journal exists
zkusil jsem: “opkg-trans -j” ,
a napsalo mi to:
ip6tables v1.4.21: can’t initialize ip6tables table `nat’: Table does not exist (do you need to insmod?)
Perhaps ip6tables or your kernel needs to be upgraded.
tak uvidim jestli se to jeste stane.

děkuju. bohužel už víc s jffs2 asi nevyzkouším protoze jsem pri modifikaci u-boot promennych zapomnel na apostrofy a router se mi preflashoval do tovarniho nastaveni :slight_smile: delal jsem takovou finalni zmenu, nastaveni hodnoty bootcmd ktera obsahuje to co u-boot spusti sam pri startu, aby to startovalo do btrfs samo a bylo to hotove, tim jsem chtel protentokrat koncit, bohuzel pokud v

setenv bootcmd …; run norboot ; …

nejsou apostrofy jako tady

setenv bootcmd '…; run norboot ; … ’

tak ten setenv plati jen do prvniho stredniku a zbytek se pusti rovnou a nejak jsem pak nestihl rychle zareagovat (norboot obnovuje tovarni nastaveni).

Ale vlastne se da rict ze jsem uspel s tim co jsem chtel, protoze zmigrovat na btrfs se mi povedlo a stary system mam nez mi ten v nand zmizel tim tovarnim nastavenim. a pak me to i nekolikrat zachranilo neb jsem se pokousel nekolikrat o postup https://forum.test.turris.cz/t/flash-systemu-turris-do-nor/3357/22 (ale vzal jsem http://repo.turris.cz/archive/turris/3.6.5/medkit/medkit.squashfs protoze novejsi se tam nevejde) a mozna to vyzaduje novejsi zbytek v pameti NOR protoze to obnovovani z toho zapsaneho squashfs bylo pak uplne vedle a trvalo na tom ze to ma byt .tar.xz a i kdyz jsem tam dal .tar.xz ktery na webu taky maji, tak se mu zase nelibilo neco jineho a tim jsem si vlastne krome rootfs v NAND rozbil i recovery v NOR :slight_smile:
Tak jsem pak potupne udelal recovery sd card a prepnul ty switche a obnovil vsechno hezky jak ma byt. A uz jsem pred tim i smazal tu NAND kompletne a presel tim rovnou na ubifs. A mezi tim se mi nekolikrat hodilo ze jsem mohl nabootovat do stareho noveho 3.8.2.1 btrfs na karte :slight_smile: A zajimave ze jakmile ta NAND flash byla smazana a pak v ni byl ubifs tak tam ty ecc hlasky pri bootu z btrfs uz nebyly. Takze to asi opravdu nejak souvisi a ten stejny system ktery byl puvodne v jffs2 kdyz najednou bootuje jako btrfs tak asi nejak predpoklada ubifs v NAND nebo co (?). Mozna nejaky ‘if’ testuje jestli zrovna startuje z jffs2 a kdyz ne tak dela neco kde ceka ubifs (?).

Ted jsem v ubifs NAND po obnoveni a updatech zasekly na 3.7.3 s neznamou chybou updater-ng a nechce to dal, ale kdyz mam aktualni 3.8.2.1 v btrfs na karte tak me to tak netrapi :slight_smile:

Tak to vypadá, že chyba ve verzi 3.7.3 je univerzální a už by teda podpora Turrisu opravdu mohla po těch měsících tu mnohokrát nahlášenou chybu opravit. @Vaclav @Tangero Jestli se nepletu, tak tato chyba musí nastat vždy při obnově všech Turris 1.x z továrního nastavení v jakékoliv verzi.

Wi-fi: Omluva Turris týmu za problémy s 3.8.2 na Turris 1.x (chápu že ta vlákna tady už jsou dost nepřehledná)

Už sem myslel,že po updatu na 3.8.2.1 budu jen v klidu surfovat,ale najednou router routoval pomaleji a pomaleji ,až někam k 6 Mbits. Procesor vytíženej nebyl. Tak jsem rollbacknul na 3.8.1 a spustil update znova a už jsem zpátky na 90Mbits…nechápu ten router…žije si až moc vlastním životem…hotovej hipísák :slight_smile:

1 Like

Dobrý den,
obdrželi jsme od Vás i e-mail na podporu, kolega se Vám ozve. To, že migrace selže, se stát může, ale následně se updater pustí znovu a již by měl proběhnout v pořádku. Není tedy co opravovat :relieved:

Po restartu se chyba objeví znovu.

EDIT: Ještě připomínám, že výše je uvedeno několik uživatelů, kteří jsou na 3.7.3 a dále neaktualizují nebo provedli 1. migraci a dostali se na 3.7.3 a také neaktualizují. Případně něco provedli, aby aktualizace ručně pokračovala dál, dostali se na 3.8.2.1 a mohli provést další migraci.

Tak jsem zkusil ten postup co popsal cynerd v tom jiném vláknu a až na tu chybu se jménem balíčku (správně jsi vpa uvedl: updater-ng_59.3.3-1_mpc85xx.ipk) to tak nějak proběhlo. Tak nějak píšu protože z toho mám docela divný pocit. Foris sice píše že je všechno 3.8.2.1, ALE v průběhu instalace jsem tam zachytil nějaké chyby. Něco se týkalo nepřítomnosti microsd karty - to dám do pořádku hned jak odpoledne dorazím domů, ale něco né a tak bych chtěl moc poprosit někoho kovanějšího kdyby prošel výpis toho co mě proběhlo během toho updatu a řekl jestli je to moc špatné nebo je to v pořádku, případně co s tím dál. Výpis je tu:
https://pastebin.com/8tPwHA90
Byl bych vděčný pokud by na to někdo mohl mrknout. Děkuji.

1 Like

Tak to neni…mesic zpet jsem take resetoval a updater selhal pokazde a router zustal stale na verzi 3.7.3

https://forum.test.turris.cz/t/prave-vysel-turris-os-3-8/4918/33?u=ocko