Problém s USB zařízením

Zdravím,
setkali jste se na Omnii s problémy při připojení USB zařízení? Nejedná se o disk ani o wifinu nebo tuner, ale o výpočetní dongle Movidius. https://github.com/movidius/ncsdk

lsusb zařízení vypíše jak při připojení napřímo, tak při připojení přes hub. udevadm info taktéž zařízení vidí. Problém nastane ve chvíli, kdy spustím hello world example. Zkoušel jsem to znovu buildnout i v LXC Ubuntu, ale nastane stejný problém. Zařízení mi normálně funguje na raspberry s Ubuntu, což je taktéž ARM. Domnívám se, že problém je někde v OpenWRT / TurrisOS nebo jeho nastavení.

Máte někdo nějaký nápad, co dalšího by se s tím dalo zkusit?

Díky moc!

Jak je ten dongle náročnej na napájení ? Může být problém při překročení max. proudu usb.

Zdravím, díky za nápad. Myslím, že s napájením to nesouvisí, protože ten dongle na Raspberry (s Ubuntu) napájeném přes micro USB normálně funguje.

Neví někdo, jestli jsou nějaké větší rozdíly mezi přístupem k USB v Ubuntu a v OpenWRT?

Zdravím,

protože nemam žádnou zkušenost s tím výpočetním donglem Movidius, tak jsem se podíval na závislosti, které vyžaduje NCSDK, což jsou:

unzip coreutils curl git python3 python3-pip
libprotobuf-dev libleveldb-dev libsnappy-dev libopencv-dev libhdf5-serial-dev protobuf-compiler libatlas-base-dev git python3-dev python3-pip python3-numpy automake byacc lsb-release cmake python3-scipy libgflags-dev libgoogle-glog-dev liblmdb-dev swig3.0 graphviz libxslt-dev libxml2-dev gfortran python3-yaml python3-nose python-pip python-numpy

Myslím si, že teoreticky by mělo být možné to rozjet v LXC kontejneru. Vyzkoušel bych to např. v Debian Stretch dle jejich návodu s tím, že bude nutné povolit USB access/pass-through pro LXC kontejner pomocí
lxc.group.devices.allow a nejspíše také lxc.mount.entry.

Zajímala by mě ta chyba, co Vám to hlásí při spuštění “Hello world example”.

Zdravím,
díky za nápad. LXC kontejner se mi také zdál jako nejjednodušší metoda zprovoznění. Experimentuju s tím, ale nepodařilo se mi to USB zařízení namontovat do kontejneru. V TurrisOS ho vidím pod /dev/bus/usb/... ale v kontejneru nikoliv, a to ani když použiju lxc.group.devices.allow a lxc.mount.entry.

Vlákno LXC container and attach USB devices jsem prostudoval, ale bohužel se mi taktéž nedaří nastavit, aby zařízení bylo viditelné v kontejneru.

Nemáte nějaký tip, jak univerzálně namapovat USB zařízení do kontejneru?

Ještě jednou děkuji za tip na mount USB v LXC. Dongle mi už funguje v kontejneru s následující konfigurací:
lxc.mount.entry = /dev/bus/usb dev/bus/usb none bind,optional,create=dir 0 0

1 Like

Pokud by bylo potřeba vlákno odemknout, tak mi stačí napsat SZ.