Problém s registrací/přihlášením

Chtěl jsem se před chvílí registrovat (přes email) na zdejší nové fórum a několikrát jsem dostal hlášku, že registraci nelze z mé IP provést. Na asi 5. pokus registrace překvapivě prošla, ale následně se mi nešlo přihlásit s tím, že se nelze přihlásit z mé IP. Naštěstí mě přihlásil aktivační odkaz v emailu.

Nezdá se mi, že by moje IP byla na nějakém globálním blocklistu, nebo proti čemu se to kontroluje. Navíc pak by přece nemohla registrace projít vůbec, nikoliv až na Xtý pokus. Mohl by se na to někdo podívat?

btw, by jsem odhlášen a opět se mi podařilo přihlásit až na 3. pokus, jinak:
“You can’t log in as PatrikSamuelTauchim from that IP address.”

Ano, nejspíš zapli nějaký kontrolu navíc. V pátek mne to z práce nechtělo do fóra přihlásit také, ač jsem se tam předtím hlásil několik měsíců naprosto bez jakýchkoliv problémů.

Včera mě to nechtělo přihlásit přes mojeID. Také problémy s IP. Jlikož neznám heslo, tak reset pomohl a pak se přihláit klasicky už šlo.

Mohl by se na to někdo z adminu podívat? Dnes opět prihlaseni az na třetí pokus.

Přihlášení na fórum často blbne … rozebírá se to více i v tomto vláknu.
Chce to mít trpělivost a po “neúspěšném” přihlášení se nedat odradit chybovou hláškou a “bušit dále na vrata” tj. mačkat tlačítko LogIn opakovaně tak dlouho, až systém povolí a do fóra vpustí.

No jo, ale žádná zodpovědná osoba se zatím nevyjádřila. .

Ono totiž přihlašování na třetí pokus je docela pakárna třeba na pomalým intenetu, například na telefonu, kdy každý pokus docela trvá.

Přeji hezký den a omlouvám se za tu dlouhou dobu, po kterou se nám zde zmíněný bug ohříval. Zítra plánujeme update na novou verzi Discourse (SW fóra), který, věřím, problémy s funkcí rate limiterů vyřeší a přihlašování bude fungovat napoprvé.

4 Likes