Problém s přidáním externího úložiště

Zkoušené flešky byly různých výrobců a vždy USB 2.

Zkus “cvičně” formát flešky na btrfs nějakým nástrojem v PC.
(Nechybí ti v instalaci routeru něco co ovlivňuje formát btrfs ? … odvozeno od chybové hlášky)

To ti to pořád nejde? Já myslel že ano, když ses neozýval, řešili jsme to jak korespondenční šachy. :smiley:

Nejde. Rady zkouším když mám čas :wink:Naformátování jinde taky nepomohlo.
Zkusím ještě nějakou úplně jinou flešku.

Cca 3 týdny externí fleška běžela, pak systém napsal, že je vadná, tak jsem zformátoval a od té doby to píše tu chybovou hlášku u všech třech zkoušenejch flešek :frowning:

Já jsem měl dlouhodobé problémy s více fleškami, pokud byly vložené vzadu v portu pod wifi anténkou. Bylo to v době, před zavedením “Úložiště”. Zkus přední port, nebo flešku vzadu na krátký opletený stíněný kablík.

Dobré zkušenosti mám s fleškami Kingston DT50. Už mi jich prošel rukama nespočet a nepotkal jsem žádnou vadnou. A mimochodem mají pětiletou záruku.

Měl jsem úplně stejný problém. Kdy nešlo z rozhraní Foris přidat disk.

Nakonec mi přišla rada ze supportu, abych se podíval do obsahu souboru /etc/config/storage Ukázalo se, že zde je tento obsah:

config srv 'srv'
	option raid 'custom'
	option uuid 'a3e19414-5331-4ebe-8713-5beafc314937'

Kde je podstatné, že uuid bylo jiné, než které nově bylo v rozhraní foris po aktualizaci. Přepsání uuid na novou hodnotu způsobilo, že disk byl při bootu sám namountován.

3 Likes