Připojení na VDSL a UPC

Chystám se na několika místech konečně zprovoznit v kampani zakoupené routery Turris Omnia s připojením na VDSL a kabel od UPC a nerad bych se dostal do nějaké pasti.

Jestli tomu dobře rozumím, tak žádoucí je přepnout VDSL či kabelový router do režimu bridge a nechat vše na Turrisu Omnia.

Jak je to ale po přepnutí do režimu bridge s dostupností toho VDSL/kabelového routeru? Jak se mu dostanu na administrační rozhraní?

U VDSL od T-Mobile používám dva routery: ZyXEL P-870HN-53b a Huawei HG622u, v návodech jsem našel jen popis zprovoznění pro nějaký Comtrend a ADSL/VDSL od O2.

Od UPC mám Cisco EPC3925. Používám i jejich telefon, bude fungovat i po přepnutí do bridge? A bude fungovat i Wi-Free?

Je něco, na co bych si měl dát pozor, nebo číhá tam nějaká záludnost? Zatím jsem nikdy nikde bridge neřešil, ale nerad bych to rozvrtal tak, že přijdu o Internet.

K UPC:
telefon bude fungovat i po přepnutí do bridge.
U Wi-Free si nejsem jistý.

Na modem se dostanete přes: http://192.168.100.1/

Záleží jaké Wi-Free máte na mysli. Aby Vám fungovala Wi-Free na cizích modemech UPC, nebo aby Váš modem i nadále po přepnutí do bridge módu poskytoval ostatním v okolí signál Wi-Free?

Díky.

Wi-Free myslím tak, že abych se já mohl připojovat jinde, musí být fukční poskytování Wi-Free u mě doma. Což nevím, jestli je v tom EPC3925 nějak oddělené, aby mohl současně pro mě fungoval jako bridge a pro cizí fungoval jako NAT+WiFi.

http://192.168.100.1/ ? Tomu moc nerozumím, proč právě tahle adresa? EPC3925 má jako výchozí adresu 192.168.1.1, stejně jako Turris Omnia na straně LAN.

Tak Vám Wi-Free bude fungovat i jinde. Pokud máte službu aktivovanou v MojeUPC a dokud ji nezrušite. Není vždy podmínkou, že Wi-Free musí fungovat i na Vašem modemu (např. Compal to neumí)
Musím říct, že moje zkušenost s Wi-Free je upřímně mizerná.

Tak dvě zařízení v síti nemohou mít stejnou lokální IP adresu. Řekl bych, že je to tak prednastaveno ve firmwaru od UPC.

Ad DSL, modemy do bridge jdou přepnout určitě (připojit k pc > cmd > ipconfig /all = výchozí brána bude admin rozhraní modemů

Ad UPC, Wi-free na Vašem modemu poběží, i když jej přepnete do režimu bridge

Díky, i když jsem to nečekal, http://192.168.100.1/ skutečně funguje.

Jenom jak tak koukám po přepnutí do bridge není jak změnit heslo do EPC3925.

UPC mi tedy již funguje, teď ještě T-Mobile VDSL, na ten se dostanu až někdy.