Právě vyšel Turris OS 3.8.3

Jo, jednotný bug-tracker by se mně osobně taky líbil. (Na gitlabu je přece jen těch Turris repozitářů více.)

Spíše mi jde o to, že by to bylo těžké pro obyčejné uživatele problémy přímo tam hlásit když není jasné ve kterém repozitáři (neumí to poznat).

Já nechci nějak mlžit, ale o tom problému s updatem i přes nastavené schválení jsem psal už před týdnem (dokonce dvě vlákna), v době, kdy vyšla ta zabijácká verze pro Turris 1.X. Psal jsem o tom z toho důvodu, že se mi ten router 2x aktualizoval, přestože to tam bylo nastavené na povolení uživatelem (jednou jsem to odvrátil, podruhé už ne). Takže mě ta chyba vlastně ani neměla postihnout, ale kvůli další chybě se to stalo. Ale celkem chápu, že se to při tom všem zmatku přehlídlo, jen mě zaráží, že mezitím vydali verzi, která zrovna tohle s tím povolením aktualizací zase nezvládá - jasně, zrovna tohle se moc nikde nedá otestovat (bylo by smutné tohle dělat v RC větvi - instalace aktualizací na povolení).

Chápu ,že se v tom člověk, co to tu až tak nesleduje ,ztrati. Tech chyb ,na ktery se da narazit, je uz fakt hodne a kdyz neznas klicova slova,ktery hledat tak to lehce prehlidnes.

Bojim se restartovat ,kdyz tu ctu ze nekomu zas kixlo dns. Asi tentokrat vyuziju odlozeny restart :slight_smile: Normalne mam chut ten updater uz odstavit

Ne vždy je odhalení chyby hned a ne vždy je iprava jednoduchá. Nedává smysl kvůli nějaké chybě zdržovat update. Ale nebojte se, opravy se dočkáte.

2 Likes

S unboundem se v teto verzi nic nedelo, mate nejakou specialni konfiguraci?

1 Like

Ne, zcela standardní Turris 1.1, Samba, blokování reklam, Majordomo, btrfs. Po restartu, který následoval aktualizaci šlo DNS do kytek. Chytla se pouze zařízení, která měla nastavenu IP natvrdo.

DNS nebo DHCP? Nějak mi to nedává smysl.

1 Like

Jedná se o DHCP, taky se mi to už stalo, už se to tu řešilo:

1 Like

A jo, jsem to ale Matla, DHCP blbne, nikoliv DNS. Omlouvám se.

T1.0 po updatu na 3.8.3 jsem restartoval a nedostal jsem se ani na web rozhrani turrise. Vse na krabicce blikalo normalne, tak jsem to vytahl z napajeni a zapnul znova a OK. DNS na prvni ranu zase nefungovalo, ale po nekolika Refresh v browseru se to asi nejak prostouchlo. Uff.

Několik Turrisů 1.0 a 1.1 a všude DNS v pořádku. Díky za update.

Nevim co je to za chybu, ale me se deje tohle: kdyz necham v TCP/IPv4 konfiguraci ethernetu defaultne pridelovat DNS adresy automaticky (IP prideluje DHCP), tak po aktualizacich meho Turise 1.1 na 3.8.x se nedostanu na nektere stranky (napr.upczone.cz). Predtim to fungovalo vporadku. Kdyz ale zadam DNS natvrdo (pr.8.8.8.8), vsechny stranky jsou dostupne.

Takze nekomu nenabehne dnsmasq, nekomu jo, tomu komu nenabiha, mate tuseni proc?

Ne, zatím jsem nevypozoroval kdy se to stává.

tak po migraci Turris 1.0 na BTRFS z karty jsem skoncil take bez DHCP - proc nevim a zjistil jsem az druhy den kdyz vyprsely pronajmy :slight_smile: az jsem v Luci na zalozce DHCP dal ulozit a pouzit ( nic jsem nemenil ) tak se to chytlo a zaclo davat znovu rezervace … takze asi reload/restart dhcp by mel stacit … i kdyz nevim proc se to nechytlo po restartu, ktery probehl po migraci …

EDIT - jeste doplnim, ze pouziti “Mount points” v Luci po migraci je taky “vrazedne” - ale to uz jsem tu nekde zahlidl. Pred migraci jsem SD kartu pouzival na ukladani dat - kopie logu, domoticz apd. takze jsem mel udelany mount point na SD kartu, ktery jsem po migraci chtel zrusit, protoze uz neni potreba - odfajfknul jsem u nej “enable” a dal ulozit - a to byl konec Turrise - ssh nefungovalo, foris, luci - nic a navic se odpojily disky … resenim bylo vypnuti napajeni pac jsem nebyl schopen se do turrise pripojit a zjistit co se udalo …

Ano, o tom se ví a @miska slíbil, že se na to v dohledné době podívá.
LuCi je nějaké moc chytré a nepočítá s tím, že / je na SD kartě a pokouší se ho odpojit.

vim, proto jsem psal, ze jsem to tu uz zahlidl :slight_smile: ale rikal jsem si, ze neni na skodu to pripomenout …

2 Likes

Chápu to dobře že pouštíte do produkce updaty o kterých víte že obsahují chyby? To je docela hardcore.