Práce s Foris (HBS)

Pěkný den,
v aktuální verzi Turris OS 4 (aktuální větev HBS ze 7. prosince 2018) nefunguje export konfigurace ve Forisu.

Při povolení automatických aktualizací a jejich následné aplikaci zároveň dojde ke znepřístupnění MOXu a je třeba ho ručně restartovat, poté zase vše funguje normálně. Updater předtím hlásí následující.

Uninstall kmod-gpio-button-hotplug Uninstall kmod-ledtrig-heartbeat Uninstall zram-swap Uninstall block-mount Uninstall kmod-zram Uninstall kmod-lib-lz4

U mě to samé, plus nejde přes Foris nainstalovat jakékoliv rozšíření (NAS, LXC utilities, … atd) a vygeneruje to chybu.

Záloha konfigurace nefunguje ani v Luci. Velikost vygenerovaného souboru je 0 kb.

Pro odstranění chyby při generování zálohy ve Foris je zapotřebí nainstalovat tento balíček: coreutils-base64
Výsledek je stejně nula, protože se opět vygeneruje soubor nulové velikosti, stejně jako v Luci.

Fajn by bylo mít seznam balíčků, které se pod tímto rozšířením skrývá aby bylo možné si je nainstalovat ručně přes SSH nebo Luci.

Abyste neměl prázdné zálohy jak v administračním rozhraní Foris, tak v LuCI, tak musíte doinstalovat balíček tar.

opkg update
opkg install tar

Co se týká instalace rozšíření v záložce Updater, tak to bude opravené v další verzi Turris OS 4.0 a ohledně seznamu balíčků Vám bylo již odpověděno v anglické části fóra - Turis MOX - LXC debian

Excellent, thank you. This has solved the problem of generating backup in Foris. Luci still generates a zero-size file.

To je sice pěkné, ale nemělo by se to doinstalovat automaticky když si člověk zvolí zálohy?

V nové verzi Turris OS 4.0 se to bude automaticky doinstalovávat.

Vzhledem k tomu že do TOS 4 je ještě docela daleko, bylo by asi dobré to přidat i do nejbližší RC :wink:

Já tar ve verzi 3.11.3 RC mám.