Pozvánka na konferenci Internet a Technologie 18

Milí Turristé,

rádi bychom vás pozvali na konferenci Internet a Technologie (18), která se uskuteční na dvou místech. Přednášková část, která se koná ve čtvrtek 15.11 v hotelu Grandior a v pátek 16.11 workshopy a semináře v učebně Akademie CZ.NIC, která se nachází v hotelu Olšanka.

  • Ve čtvrtek v přednáškové části najdete v programu přednášku Ondřeje Filipa, která začíná v 15:55 o modulárním routeru Turris MOX - jak vypadá a jaké jsou jeho možnosti.

  • V pátek se v AkademiI CZ.NIC můžete těšit na naše přednášky, které začínají od 13:30 a volně na sebe navazují:

Štěpán Henek (@shenek) - Novinky ve Forisu a základy vývoje pluginů do Forisu
a společně s Michalem Čihařem (@nijel) vám prozradí jak používáme Weblate.org pro překlady a jak jej můžete využít pro své vlastní projekty

Robin Obůrka - Turris Sentinel: Nový systém sběru dat a ochrany uživatelů routeru Turris, která je rozdělená do dvou částí. V první části se dozvíte, jak celý systém funguje a co přináší na rozdíl od současného sběru dat (ucollect) a v druhé části se seznámíte, jak ze Sentilu získávat a zpracovávat data pro vlastní potřebu.

Michal Hrušecký (@miska) a také Karel Kočí (@cynerd) vám řeknou jak fungují Captive portály, proč jsou Captive portály odbornou veřejností považovány za zlo a na jaké změny se můžete těšit ve vývoji Turris OS 4.0. Co vám přinesou a jak se můžete zapojit do testování.

Přihlášení na konferenci a případně na jednotlivé workshopy a semináře je možné na stránkách Konference IT18.

Těšíme se na vás,
Váš Turris tým

4 Likes

Live přenos:

3 Likes

Byla radost sledovat někoho, kdo stál přímo u zrodu Turrisu. V té době, kde byl vedoucím projektu p. Filip, vše fungovalo a svět byl ještě v pořádku. Mělo to vize a ne neznělo jako odpověď. Naštěstí se již blížíme zpátky k tomuto cyklu s dosavadním týmem :slight_smile:

p.s. nechce to p . Filip vzít spět, když je Turris jeho dítě ? :smiley:

1 Like

@czlada … mírně Tě opravím. Ondřej Filip nebyl nikdy šéfem projektu Turris, tím byl v počátcích projektu Bedřich Košata. Ale určitě byl Ondřej - coby šéf celého sdružení CZ.NIC - u zrodu tohoto projektu a to bylo opravdu z jeho prezentace znát.

Ono vůbec bylo krása pozorovat, když se o přestávce chystala přednáška, jak celý Turris team běhal s moduly, kabely, kartami … prostě z nich (alespoň na mne) zářilo nadšení, zápal pro věc, takové to hračičkovské srdce.
A to se mi líbí … mám rád, když lidi dělají věci, co je baví.

A odprezentované to bylo na jedničku …čert vem, jestli se nějaký boot podařil, nebo ne!

Díky Vám všem v Turris teamu i CZ.NICu za skvěle odvedenou práci … a jak jsem se dnes na konferenci opět přesvědčil, nejen za práci na projektu Turris, ale i na ostatních.

7 Likes

Na konferenčním webu http://www.nic.cz/konference-it jsou zveřejněny prezentace a videa z jednotlivých konfrenčních bloků … včetně pátečních workshopů.