Poškozený slot sd karty

Pořídil jsem si Turris 1.1 z druhé ruky . Bohužel má poškozený slot na SD kartu (ohnuté kontakty).
Je možné sehnat nový ?
Děkuji.

Zdravím,
slot sehnat jiný není problém, největší problém že může velmi snadno dojít k poškození desky při pokusu o jeho výměnu. Kontakty se většinou dají narovnat mnohem snáze za použití pinzety a špendlíku. Jedná se o méně náročnou operaci jak výměna slotu.

2 Likes

O rovnání kontaktů už se bohužel někdo přede mnou snažil a dva jsou ulomené. Kde mohu koupit nový slot ?
Děkuji.

Ohnuté a zlomené kontakty jsou něco jiného.

Pokusím se zjistit PN, ale prodejci jako Farnell, Mouser a další určitě budou mít. Bohužel dneska už asi nezjistím o které přesně PN se jedná a budu muset zkonzultovat s kolegy co použít jako náhradu.

1 Like

Jedná se o konetor: MOLEX 049225-0821 který je bohužel již EOL. Jediné kde se mi povedlo jej najít s rozumnou dostupností je na ebay někde z Kanady.

Molex na odkázaných stránkách nabízí novou verzi Molex 5027740891 .
Jen nevím jestli má stejné zapojení a dala by se tam zapájet.

Co tam spis nejak zkusit dostat a pripajet SD extender? treba https://bel.4567.cz/eshop/fdd-hdd/prodluzovaci-kabel-sd-karty-68cm-detail.html

1 Like

Objednáno, moc děkuji.

P.

Pokud by někdo potřeboval nový slot na microsd kartu :

1 Like

Nikde v Čechách se něco takového sehnat nedá?

Já to v Čechách nenašel, z ali to bylo za pár týdnů doma. Výměna byla hned hotová, nyní karta funguje.

1 Like