Port forwarding

Ahoj,
jak je u Turrisu klasikou, po updatu nefungují věcy které předtím fungovaly.
Dělal jsem restarty firewallu, vypnout/zapnout pravidla…
A nejde

Jde o otevření portu pro Transmission který mi jede na NASu 192.168.1.185 port 51314

Mám tak nasekané různé pravidla, už nevím které je skutečně to funkční.
Jak má vypadat správně otevřený port?

Nebo už není firewall firewallem a je to něco nového? :smiley:

Tak u mě přesměrování stále funguje bez problémů, momentálně hlavně využívám přesměrování na RPi3, kde mám TS3 server.

Možná jsem se špatně vyjádřil, ale myslel jsem otevřít port abych byl na trackeru AKTIV a né PASIV :slight_smile:

Přehlédl jsem Transmission :smirk: ale mělo by stačit klasické přesměrování, pokud si dobře vzpomínám, nic extra jsem na Torrenty nenastavoval, když jsem je využíval a aktivní jsem byl :smile:

trnsmi


Hlava mi to nebere.
Dva roky to jelo :smiley:

V nastavení /etc/config/firewall si nastav

config rule
	option name 'Transmission'
	option target 'ACCEPT'
	option src 'wan'
	option proto 'tcp udp'
	option dest_port '51314'
	option dest_ip '192.168.1.185'
	option dest 'lan'

Bohužel nejde.Zkoušel jsem změnit port, taky bez výsledku.
Turris půjde z domu hned jak najdu solidní alternativu.
Tenhle věčně nefunkční paskvil mě už stál dost času.

Gorole má pravděpodobně porblém s nefunkční UPnP, které zžejmě po posledním updatu přestalo fungovat. Jeho počítač/zařízení si přesměrování portů nastavovalo samo a to ted nejde. Mám stejný problém.

1 Like

potřebuješ poradit, nebo zde nabízíš prodej?
Vypni upnp a nastav si statický portforward…

Mám stejný problém a statický port fortwarding u toho P2P nefunguje (u http, ftp atd. ovšem funguje), zkusil jsem hodit Turris do defaultu a pořád to nejde. V konfiguraci se o moc víc, než si dokážu “naklikat” v LuCi nevyznám, takže jsem ztracený… :frowning:

Kdyby měl někdo zkušenější řešení, tak bych byl moc rád. Děkuji.

Za 2500 je tvůj.
DNes už jsem na tom krámu strávil 2 hodiny.
Rozbilo se mi DNS, nefunguje ani schnapps,nefunguje WAN, nelze aktualizovat protože nejede WAN.
LAN jede normálně.
Skvělé nedělní probuzení :slight_smile:
Dokud jsem byl pod smlouvou tak vše jakžtakž fungovalo k mé spokojenosti.
Co smlouva zkončila, stojí to za prd.
Kdyby byla nějaká stable verze OS Turris kterou nainstaluju a bude vše fungovat bylo by to skvělé.
Nebo nějaký alternative OS, kde si nastavím službu, a ona bude fungovat i za rok.

A o jaký se jedná Turris?
Verze 1.0 nebo 1.1?

Pokud by to byla 1.1 … za 2.000,- Kč ji z fleku beru :+1:

1.1
A nějaká alternativa? :smiley:

Co myslíš alternativou? Jako jiný router?

Dám Ti prachy a vyber si, co Ti bude vyhovovat, ne? :slight_smile:

Jo jiný router.
Turris mi vyhovuje že se dá pěkně utvořit k obrazu svému, a pak přijde tsunami (aktualizace) a člověk aby začal od začátku
Jako mám milion záloh a je mi to k p***
Tenhle nekonzistetní stav aktualizací je horor… :smiley:

Aha, jo tak … alternativu k routeru Turris najdeš těžko.

Buď pořídíš něco, co nelze uživatelsky modifikovat … ale to Ti taky nebude vyhovovat, protože do toho nebudeš moct vrtat a nebudeš mít na co nadávat. A navíc to nebude dělat to, co chceš Ty, ale jen to, co chtěl výrobce, aby to dělalo.

Nebo si pořídíš něco, co lze uživatelsky modifikovat, pak to roze…eš a budeš nadávat, že to nefunguje. To Ti taky nebude vyhovovat.

Něco, co se pohybuje v cenové relaci Turrisu, umí to přibližně to, co Turris, má to uživatelskou podporu v češtině s defacto okamžitou reakční dobou a navíc to docela spolehlivě funguje … to seženeš alternativně dost těžko.

1 Like

Jo, “alternativa” by se našla, ale rozhodně to nebude krabička se spotřebou nula cela nula skoro nic, ale spíše malý PC … anebo profi zařízení, ale to už jsme v jiné cenové relaci než Turris, potažmo SOHO router

No právě … tak si (@Gorole) Turrisu važ, nezavrhuj ho, nevyhrožuj mu prodejem a radši se s ním pořádně nauč.

Speciálně naše staré modré Turrisy (verze 1.0 a 1.1 tím spíš) ve spojení s microSD kartou a zmigrovaným systémem na BTRFS jsou bezkonkurenční věc (za to budu @miska věčně velebit :slight_smile: ) .

Pokud si před každou větší změnou nebo rekonfigurací uděláš snapshot stavu svého systému, nemůžeš se dostat do nefunkčního stavu … skoro vždy existuje cesta zpět do původního funkčního stavu.

Někdy je ten návrat snadný, někdy méně snadný … ale právě ty trable Ti zajistí to “know-how”

1 Like

Jako baví sě se v tom hrabat :slight_smile:
Ale někdy je to nervydrásající, protože člověk použije nějakou fintu ještě ze starého fóra, ale pak tu informaci někdy nelze znovu nalézt.
A nebo se něco zásadně změní, pravidlně to tu nesleduju, a člověku to jednoduše uteče.
Půl roku Turris jede v klidu, člověk se v tom vůnec nepohybuje a některé věci zapomene (jak co a proč ), změní se a je to.
Teď se mi prostě sešlo více věcí najednou, a ne a ne s tím nějak rozumně pohnout…
tur_dom%C3%A1c%C3%AD
A Další :stuck_out_tongue:

Zdravím,
Jestli není zapotřebí ještě nastavit Windows Firewall - port forwarding v omnii chodí bezvadně a to i s různými porty LAN - WAN.

Roman