Pomoc s Wi-Fi kartou: Mikrotik R11e-5HnD

Ahoj,

do Turrisu jsem si koupil druhou Wifi kartu: Mikrotik R11e-5HnD. Kartu mam uz nejak zprovoznenou, ale narazil jsem ze karta asi nejede v rezimu AP. Kdyz dam skenovat site, tak mi to najde 5GHz site v okoli, ale nevysila se ESSID… Asi tam bude nejaky problem s ovladacema, nezkousel nekdo primo tuto kartu? Pripadne jak byste postupovali?

Diky!

Moc jsi toho nenapsal a chceš rady ? Co je to nějak zprovozněnou ? Já nastavuji karty v menu /foris/config/main/wifi/ kde konkrétní wifi povoluješ a kde je volby skrýt SSID. Zda ti to pomůže nevím.

Samozrejme o tomto nastaveni vim, tady mam configurak co je tam presne nastaveno:

config wifi-device ‘radio1’
option type ‘mac80211’
option country ‘CZ’
option hwmode ‘11a’
option path ‘ffe0a000.pcie/pci0002:04/0002:04:00.0/0002:05:00.0’
option channel ‘auto’
option htmode ‘HT40’
option txpower ‘23’

config wifi-iface
option device ‘radio1’
option network ‘lan’
option mode ‘ap’
option encryption ‘psk2’
option key ‘***’
option ieee80211w ‘0’
option ssid ‘5_WELL2’

Spis bych videl chybu v driverech pro to zarizeni, ale moc nevim prave…

Pokud od počátku nepopíšete jak jste konfiguraci dělal, těžko radit. Všechno víte, ale co jste zkusil při pokusech o řešení se nikdo nedozví. Proto radím hloupě: zkoušel jste buď ve Foris nebo v Luci zkoušel skrýt - zobrazit SSID (možná + restart )?

Jasny, chapu. Takze vlozil jsem kartu, zapojil anteny a zapnul turris. Tam jsem procistil /etc/config/wireles.conf soubor od stare uz nefunkcni wifi pci karty a napsal prikaz wifi detect >> /etc/config/wireles.conf. Pak Jsem v Luci prejmenoval defaultni Turris nazev site na vlastni a doplnil co potrebuji (heslo, txpower, kanal a podobne). Sit je nastavena jako enabled, ale kdyz ji vyhledavam, tak ji nenajdu… Naopak kdyz dam v Luci sken siti, tak mi najde okolni 5GHz site. Nic vic jsem v prikazove radce ani nikde jinde nenastavoval, karta se totiz tvari ze funguje spravne… Ano, zkousel jsem skryt a zobrazit SSID i s ruznyma restartama. Zkousel jsem i ruzne manualni upravy wireles.conf, ale nic co by mi pomohlo. Co me napadlo, jestli to neni vazne ovladacema, ale to je pro me docela spanelska vesnice.

  1. Zkuste vyhledat wifi síť jiným zařízením než jste používal dosud

  2. část mého configu … v sekci iface je řádek option hidden

  1. nepomohlo
  2. taky nema zadny ucinek