Pomalá rychlost LAN

Dobrý den,

mám problém s rychlostí internetu právě mně zapojili optiku 1000/1000 a sotva se dostanu na půlku rychlosti. když zapojím LAN kabel z modemu přímo do počítače tak to fičí, ale přes MOX ne.

Datové rozvody v bytě CAT 6
Čistá instalace MOXu
MOX aktualizovaný

Díky za pomoc

1 - Jak to měříš ?
2 - Jaké aplikace máš instalované ?
3 - Zkusil si vypnout Sentinel ?

Měřím to přes webovou aplikaci měření rychlosti poskytovatele. (Nej.cz)
Aplikace nemám žádné. Pouze výchozí
Sentinel není nainstalován.

Kvalita měření záleží nejen na tobě ale i proti straně měření … zkus i speedtest.net.
Další faktor je denní doba.

Toto je měřeno přes MOX

Toto je měřeno rovnou z modemu

Mezi měřením je asi minuta.

Zkoušel jsem nainstalovat netdata a sledovat zatížení procesoru a vytížení linky. procesor na 100% neběží.

Jestě je zajímavé že když jsem po instalaci zapojil do MoXe ubiquiti tak tam je skoro symetrických 200/200

Ještě jsem zkusil nainstalivat do routeru balíček Měření Rychlosti a v routeru jsem to naměřil.

Je vidět, že vše je relativní :slight_smile: … potvrdila se zásadní závislost na testovacím serveru. Krom toho LibreSpeed měří v noci. Být tebou, jsem spokojen.

Já jsem na lince 250/100 … a pokud něco velkého stahuji, nikdy nedosáhnu maxima download. Limitace bývá na straně serveru, kde je uložený stahovaný soubor.

Za tu svoji linku platím 250 korun českých, předchozí parametry jsem měl 100/100 za stejnou cenu.

Pokud bych se někdy rozhodoval pro jiné připojení … asi bych si za 1000/1000 nepřiplácel, protože je to u domácí sítě k ničemu. Hodilo by se to jen tehdy, pokud často nebo trvale komunikuješ se servery, které tuto rychlost povolí nebo sám provozuješ na na svém HW aplikaci (server) masivně využívanou více uživateli na www.

Osobně bych ocenil být připojen přímo na nějaké páteřní lince pro minimalizaci ping

Ahoj,
aké moduly HW maš v tom MOXe?

Máš tam viac LAN? Či to meriaš cez WiFI?

Mox mám A + E + G

Ano mám tam Ubiquiti WLAN a Ubiquiti Controler Raspberry

Wifi tam je ta malá na A, ale není zapnutá

Má MOX vůbec takovou propustnost aby zvladl symetricky gigabit?

1 Like

Já jsem na tom velice podobně, jen na Turris 1.0 a T-mobile. Dám-li UTP z modemu přímo do PC, jede mi to těch 1000/1000, ale Turris mi na netmetru měří ± 700/500.
Má ještě někdo podobné problémy?

Projděte si fórum, problém zde již byl zmiňován a rozebírán

Hledám, ale nacházím buď nevyřešená témata nebo info, že by měla pomoct odinstalace suricaty a pakoně. Ani jedno nemám. Navedeš mě na nějaký příspěvek, kde se to vyřešilo? Jestli teda o nějakém víš. :slight_smile:

Ahojte,
Aby jsem zbytecne nevytvarel nove vlakno tak to postnu sem.
Mam Turris Omnia 2016. 1Gbit/s internetove pripojeni. Datove rozvody min. CAT 5e STP.
Neresim to, ze by jsem mel pomaly internet, je mi jasne, ze rychlost zavisi od ruznych faktoru.
Ale zaujima me proc mam jine vysledky v mereni pres Ookla - speedtest-cli pusteneho v lxc kontejneru na routeru a v LibreSpeed a nebo NetMetr, ktery nabizi Reforis. V noci jsou rozdili jeste vetsi, hlavne u Downloadu.

SpeedTest:

LibreSpeed:

NetMetr:

Na to je ta nejjednodušší odpověď … nejedná se o certifikované měření, závisí to na HW, přípojné lince, lokalitě a vzdálenosti měřícího serveru. Záleží na jeho konfiguraci a schopnosti měřit rychlosti vyšší než nějakých 100-300Mbps. Málokdo si může dovolit vytvořit měřící bod 1.000Mbps navíc bez jakékoli limitace mezi souběžně probíhajícími instancemi …

Librespeed dává vyšší rychlosti v noci, kdy má nejmenší vytížení.
Relativně nejlepší a porovnatelné výsledky dává Speedtest.net: (pokud si vybere optimální server protistrany měření :slight_smile: )

Stejný jev (nízká rychlost) se vám projeví při jakémkoli download. Našel jste jakýkoli zdroj stahování, kde dosáhnete rychlost > 100-300Mbps ?

Mně osobně je “skoro k ničemu” připojení 300/100 :-(, které funguje přesně podle deklarace — ale dosud jsem nedosáhl download přes 100Mbps a hlavní stránky Seznamu se komplet stáhne takto:
200 requests
386 kB transferred
9.3 MB resources
Finish: 3.64 s
DOMContentLoaded: 1.11 s
Load: 2.49 s

Výsledná rychlost je cca 3,7 Mbps … :slight_smile:

1 Like

S tim bych si dovolil nesouhlasit. Nemuzes srovnavat rychlost zpracovani HTTP/HTTPS kde se posila hafo malinkatych souboru.
Mam 500/500 Mbs od Metronetu, a saturovat to je celkem caste. Pri stahovani nebo uploadu na vetsinu CDN, jako Akamai, se na 500 dostanu bezne, pri stahovani Windows nebo Linux taky bezne blizi 500Mbs. A to je jeden thread, pri vice to jede nadoraz. Pri prenosu na/z eu1.storj.io (storj protokol, ne HTTP) bezne kolem 300 Mbs / jeden thread (ale to uz jede CPU na 100% takze uzky hrdlo je PC). Kdyz se updatuje Xbox tak si bere kolem 400Mbs.
Pokud potrebujes prenosy vetsich dat, ne jen browseni na Seznamu, tak to i Bezny Franta vyuzije…
Uz bych fakt do nizsi rychlosti nesel.