Pokusy se SSL - nedostupné rozhraní foris

Tak jsem se vrtal v /etc/lighttpd/conf.d/ssl-enable.conf dle návodu https://blog.berkasimon.com/administrace-turrisu-s-vlastnim-ssl-certifikatem. Bohužel se nezadařilo a rozhraní foris je nedostupné (Web 192.168.1.1 odmítl připojení) a potřeboval bych se vrátit k původnímu obsahu souboru ssl-enable.conf resp. proměnných $SERVER[“socket”] == “:443”. Bohužel jsem si původní obsah souboru nezazálohoval. Mohl by mi někdo původní (tovární nastavení) ssl-enable.conf sem poslat?
Děkuji

Není na tohle lepší schnapps? (tedy alespoň obecně)

Díky. Tuto funkci jsem neznal (https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/schnapps), takže jsem žádný snapshot neměl, ale navedlo mne, že první snapshot je de facto tovární nastavení. Na https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/omnia_factory_reset#navrat_na_predchozi_snapshot_operacniho_systemu jsem našel odkaz na stažení poslední verze Turris Omnia image z https://repo.turris.cz/omnia/medkit/omnia-medkit-latest.tar.gz. A po rozbalení našel, co jsem potřeboval.
Takže za mne vyřešeno.

Myslel jsem, že se automaticky dělají relativně často, speciálně okolo updatů. Alespoň já jich mám slušnou řadu jen tento měsíc a žádný z nich nebyl udělán ručně.

Ano je to pravda, teprve teď jsem si udělal čas a vyzkoušel jednotlivé volby. Pro můj případ je “nejsilnější” schnapps diff [číslo] [číslo], kdy se vypíší konkrétní rozdíly u jednotlivých souborů. Každopádně děkuji za nasměrování.

1 Like