Pokračování Turris Gadgets

Téhle? https://github.com/trusnak/domoticz-turris/files/1418811/domoticz_3.8153-2_mpc85xx.ipk.gz To je stejné… Offline.

Včera v noci jsem ještě nainstaloval verzi 3.8153-1, domoticz se rozběhl, nakonfiuroval jsme yeelight a šel spát. Teď přijdu domů a systém je opět offline. Ve Forisu se na mě šklebí hláška:

Update from 2018/03/07 04:59:38
• Installed version 3.8153-2 of package domoticz

Jak tomu zmetkovi zabránit v automatické aktualizaci?

Svého času jsem měl stejný problém na T1.1. s domoticz_3.8153-1_mpc85xx.ipk Tvrdošíjně to hlásilo Offline. Mimo standardních kroků, že je Domoticz povolen a odstrartován a vymazání cache prohlížeče jsem musel přejmenovat databázi z předchozí verze. Znovu jsem restartoval Domoticz, ten si vytvořil databázi novou a rozjelo se to. V logu jsem zjistil, že podle Turrisu je ta původní databáze nečitelná. Poté jsem zkusmo tu původní databázi vrátil, restartoval Domoticz a text Offline se vrátil. Přišel jsem tím asi o téměř dva roky dat. Domoticz_3.8153-2_mpc85xx.ipk jsem nerozchodil vůbec. Offline mi to hlásilo, ať jsem dělal co jsem dělal. Včetně výše uvedených kroků.

Tak tohle je přesně hlavní důvod, proč se s Domoticzem na Turrískovi už nebabrám. Zakázal jsem ho, koupil si Raspberry PI Zero W, nainstaloval ho tam, připojil k nabíječce od mobilu a mám svatý klid. Po nastavení prostě funguje. Nedávno se mi dokonce stalo, že jsem chtěl něco ukázat známému a nějak jsem ho nemohl najít (fyzicky, nemohl jsem si vzpomenout, kde je připojený). :slight_smile: Prostě pracuje a ani o něm nevím. Na nepřetržité problémy na Turrisu už ani raději nevzpomínám. Těch 300Kč za nejmenší Raspberry s wifi za to stojí!

Taky jsem rychle došel k tomu, že se na to na Turrisu vyprdnu. A možná na celý Domoticz a půjdu do něčeho jiného. Domoticz jsem na instaloval na RPi první generace, na kterém mi běží jen Spotify server, ale po zadání IP se k Domoticzu nepřipojím.

Zkus vyčistit cache prohlížeče. Také jsem na tento jev narazil. Jednou jsem “nefunkční (offline)” Domoticz otevřel v jiném prohlížeči a světe div se! Fungoval normálně. V původním prohlížeči opět offline. Po vyčištění cache všechno fungovalo bez závad. Myslím, že se to tady už taky řešilo…

Ahoj lidi,
může mi prosím někdo pomoci jak aktualizovat Domoticz aby fungoval.Konkrétně toto :
https://github.com/trusnak/domoticz-turris
Už jsem psal o radu na komunitu která je na G+ tam mi poradili jak to nainstalovat, ale bohužel mi to z neznámého důvodu nejede :frowning:
https://plus.google.com/u/1/communities/103215352914166436424/stream/60a4dfd2-cfa1-46af-859e-7ddb3751d80a

Díky za každou radu

Nikdo nic?
když už mi to někdo přesunul do jiného topicu…

A přečetl sis tohle vlákno?

Jo.
Mám si koupit Raspberry :smiley:
Neřeší to můj problém

Já jsem Domoticz vzdal. Mám home assistant v LX containeru (debian) na omnii, vše bez problémů upgardovatelné - je to v pythonu, odpadá kompilace. Mám několik přeflahovaných sonoffů, integraci s kotlem, a několik teploměrů atd. a musím zaklepat, zatím bez problémů a vše za pár korun (teda až na turris :)).

Souhlas.

Zatím s tím sice začínám, ale Home Assistant vcelku bezproblémový. Trochu boj byl jen rozchodit Z-Wave USB adaptér tak, aby byl z containeru vidět.

Ahoj ,protože mi domoticz celem vyhovuje a pouzivam gadgets,sonooffy a xiaomi mihome tak bych rad do turrisu 1.1 dostal posledni 3.9 beta domoticz kde funguji novejsi verze cidel od agary.
Nez se zacnu pokusem omylem snazit o kompilaci (zatim jsem to vzdy delal podle nejakeho navodu)
baliku s podporou gadgets ,neplanujete to nekdo ,kdo to ma v maliku ,přelozit ?
Verze 3.8.x co prelozil @linker funguje krasne ,ale par cidel (water leak a human body sensory) tam chybi. Na rpi v posledni beta verzi funguji,ale zase bez sady gadgets,kterou vyhodit nechci :slight_smile:

1 Like

Rad by som urobil nove verzie domoticz, ale uz sa asi 3 dni trapim s rozbehanim spravneho toolchainu. Je to neuveritelne rozdrbane. Dokonca je problem vobec zistit ktory branch je ten spravny pre 3.10, pripadne 3.9.5. Pre 3.9.5 maju aspon tag, pre 3.10 som nevidel ani branch ani tag. Ked dam vybuildit toolchain skonci to na patchovani jadra ktore je z nepochopitelnych dovodov nastavene na 3.18.63.

Na gentoo sa to neda vykompilit vobec kedze je tam moc novy glibc. Uz som kvoli tomu nahodil Ubuntu 16.04 na com to podla vsetkeho robia pani z cznic. Takze ked dobojujem, postnem sem baliky.

Ja s tim prave moc zkusenosti nemam a ani nevim kde zacit :slight_smile: Drzim palce at se povede. Sam se divim proc ten balik od tebe uz neni v repo turrisu ,ze nikdo z teamu nemel iniciativu ho tam aspon hodit. Diky ze se s tim jeste namahas.

Moje řeč! kvůli tomu jsem s Domoticzem na Turrisu skončil a přešel na RPi…

1 Like

Taky jsem Domoticz už na Omnii vzdal a hodil to na RPi a běží to spolu s TS3 servrem bez problémů.

ono ako sa hovori: nadej umiera posledna :slight_smile:

1 Like

Asi off topic, ale pro všechny, kdo provozujete Domoticz na raspberry a máte tam přidanou Xiaomi Gateway.
Po aktualizaci na verzi Domoticzu 4.9700, zmizely PIR čidla (Human Body Sensor), zmizely dveřní - okenní kontakty, zmizely stavy baterií všech čidel, zmizel LUX metr Gatewaye. Vlastně zmizelo celé ovládání VŠECH funkcí Gatewaye. Vidím jen teploměry.
V zařízeních (v nastavení) ale vše kromě stavu bateríí zůstalo. Nicméně jsou to rudiální pozůstatky nefunkčních sensorů. Varuji před aktualizací a hledám návod, jak vše uvést do původního funkčního stavu.
Zmizelo také nastavení časovačů Sonofů…
Původní databázi mám samozřejmě zálohovanou.