Podpora WPA3 a 802.11ax

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda plánujete s MOX podporu WPA3 a 802.11ax?

Podpora 802.11ax je o kartě, kterou si do MOXe vložíte.

1 Like

Podpora pro WPA3 je dostupná v OpenWrt 19.07. To znamená, že k nám běžným Turristům se dostane v Turris OS 5.

Pokud chcete experimentovat, tak můžete zkusit podle návodu zde:

1 Like

@viktor A máte vyzkoušený typ karty? Nejsem si jistý, jak potom dohrát ovladače do MOX apod.

Žádný typ vyzkoušený nemám, bude záležet na ovladačích v jádře nebo dalších ovladačích dostupných v OpenWrt a samozřejmě také na verzi jádra, která není není u Turris OS 4 ani 5 úplně nová (4.14 X 5.4).

V odkazovanem vlakne zadny navod nevidim. Tak tedy, staci pridat soubor /etc/updater/conf.d/wpa3.lua s obsahem:

Uninstall("wpad")
Install("wpad-openssl")

A pote provest pkgupdate a rebootovat (nebo odpojit napajeni, pokud mate MOX :frowning: ).

Máte nějaké zkušenosti s wpad-mesh-openssl, popř. zkoušel jste také wpad-wolfssl nebo ještě lépe wpad-mesh-wolfssl?

Nezkousel jsem nic jineho nez wpad-openssl. A mesh ani nemam poradne kde vyzkouset, Omnii si porad drzim na 3.x, a byt mam maly :slight_smile:

A co takový mesh se sousedem? Ne, samozřejmě chápu. Mě zase nefunguje přihlášení k SSID s WPA3 a to ani s posledními Windows 10 (1909), takže obé zároveň nemám jako vyzkoušet.