Podivné chování lokální sítě

Dobrý den,

mám tu takovou zvláštní, až bych řekl vošklivá věc. V lokální síti mám server na kterém běží služby jako pošta nebo webovky atd. Od jisté doby, když si chci v této lokální síti stáhnout poštu z tohoto serveru, tak musím zapnout VPN jinak mám prostě peška. Dělalo mi to i například u plexu. Router jsem resetoval nastavil a vše fungovalo dokud jsem ho neaktualizoval, až teda s jediným rozdílem, že na lokální služby mimo pošty se dostanu. Děkuji za pomoc

MH

Předpokládám že stahuješ emailovým klientem. Blbá otázka, jak je nastaven emailový klient … SMTP, POP3, IMAP ? Nastavení bude jiné než přístup z WAN nebo jdeš z lokálu ven na externí IP.

to bude asi trefa: OP mozno stahuje postu nesifrovanym protokolom a ten je povoleny len v lokalnej sieti (zrejme z historickych dovodov).

Stahuji přes wan ne po lokálu což je to divné. I jedna lokální služba posílá data přes wan a také to nefungovalo. Nic neposílám nešifrovaně. IMAP, SMTP.

Používám Outlook 2021

Vše šifrovaně a ne po lokální síti. Vše je na doménu.

Jak máš nastavený port forward?

Ještě další zajímavost. Když se pokouším stáhnout poštu z venku.

15:22:32 Verze synchronizátoru 16.0.15028.20050

15:22:32 Probíhá synchronizace poštovní schránky heger@hegema.cz.

15:22:32 Probíhá synchronizace hierarchie.

15:22:33 Chyba ve složce ‘Doručená pošta’

15:22:33 [8004DF00-0-0-733]

15:22:33 Došlo k chybě. Činnost byla ukončena.

15:22:33 [8004DF00-0-0-733]

To jsou chyby Outlooku a musíš na Microsoft a strýčka Goggola :slight_smile: “chyba 8004DF00-0-0-733 outlook”

Ten port forward se mi nezdá zcela špatně (ale) … nechybí tam 587 (podle typu šifrování) a naopak nepřebývají nezabezpečené porty 110 a 143 ?? (Pokud jdeš nezabezpečeně z LAN na svůj mail server tak žádné přesměrování nepotřebuješ)

1 Like