Po zapnutí OpenVPN přestal fungovat rychlostní limit sítě pro hosty

Turris RTRS01 flashnutý na verzi 3.7.3 - uvedený do továrního nastavení a ugradovaný tímto postupem na verzi Verze Turris OS 3.8.1 Verze jádra 4.4.87-d74822050ae7ec4a1e49c6af6d672787-2. Vše standardní “v základu”.
Nastavena síť na jiný segment než 192.168.1.0, nastavena síť pro hosty a rychlostní limit sítě pro hosty.
Nastavena wi-fi a wi-fi pro hosty. Vše funguje jak má - rychlostní limit wi-fi pro hosty funguje. Potom v sekci UPDATER požadavek na OpenVPN - konfigurace ve Foris dle návodu. - VPN funguje, ale současně přestal fungovat rychlostní limit sítě pro hosty. Síť pro hosty je bez omezení.

Zdravím, zajímá vůbec někoho tohle fórum, nebo sem již nemá smysl problémy se staršími verzemi Turrisu postovat.
Jedná se o základní funkčnost, chyba se projevuje na dvou Turrisech. NIcméně nikoho to jak je vidět nezajímá.
Opět se projevila moje teorie o užitečných idiotech kteří naběhli CZ.NICu na vidle…

I na témata k Turris 1.x tu stále lidi z týmu odpovídají, ale přirozeně má nižší prioritu než Omnia. To mi přijde pochopitelné, vzhledem k tomu, že byly víceméně “rozdány zadarmo”. Osobně tedy nechápu co bylo myšleno tím naběhnutím na vidle, ale jako zaměstnanec cz.nic (mimo Turris tým) asi nemohu být v tomto směru zcela objektivní.

Z mého pohledu je podpora i pro Turris 1.x dostatečná

1 Like

No, oficiální podpora přes Turris podporu bude asi dostatečná, jen mi tu chybí ty výsledky komunikace s oficiální podporou. Vím za svoje chyby a blbosti se člověk stydí (a za chybičky Turrisu se zase stydí podpora) a moc se o nich nechce zmiňovat. Ale jako příklad co člověk udělal špatně by to chtělo více zveřejňovat, také aby ubilo zátěže podpoře při banalitách.

1 Like

Vážený pane. Vaše arogantní tvrzení, že byly Turrisy rozdány zadarmo si vetkněte za klobouk. Není to totiž pravda. Kdybych si účtoval čas strávený testováním Turrise 1.0 sazbou nejlevnějšího ukrajince, tak bych si za to mohl koupit nejméně 10 Vašich Omnií. Takže tyhle doslova sprosté výkřiky, že když jsme jako od Vás milostivě dostali Turrise zadarmo, tak můžeme akorát tak držet krok a ústa si opravdu prosím ponechejte od cesty. A mimochodem ty data co jsme CZ.NIC celou dobu poctivě poskytovali zadarmo byly bezcené ?

A mimochodem, jste si zcela jist, že mnou uvedená chyba je pouze záležitostí starých Turrisů a že na Omnii se neprojevuje? No já bych sázel tak alespoň pět ku třem že na Omnii je ta chyba stejná.

Vidite a ja jsem si skoro myslel, ze to delate dobrovolne a Vy jste to mel jako nucene prace bez naroku na odmenu… Priste se nenechte nachytat a radsi si kupte komercni reseni. Sice taky nic nedostanete, ale aspon se s Vami vyrobce nebude vubec bavit. :slight_smile:

Arogantní jste tu zatím jen Vy. Nechápu, proč jste do toho tedy šel. Je spousta lidí, kteří by tomu ten čas věnovali, ale nedostalo se na ně. Píšete taky tvůrcům LibreOffice, že kdybyste si napočítal čas, kdy Vám něco nešlo, tak byste si za to mohl koupil nejméně 10 MS Offisů?
Já mám Omnii, od verze 3.8 mi blbne DNS, nejsem dlouhodobě spokojen s X věcmi, ale nadáváním to nikam neposunu. Chtěl jsem tento open source projekt podpořit, věřím mu z dlouhodobého hlediska a že nejde vše tak a tak rychle jak jsem si představoval prostě musím kousnout (nebo Omnii prodat), ale určitě to nedělají schválně.

Aby to nebyl úplný OT: rychlostní limit sítě pro hosty určitě není nějaká základní funkčnost, bez které by se nedalo chvíli vydržet, řeší se tu teď mnohem závažnější problémy, jako restarty atd.

1 Like

DNS od 3.8? Nevidím že byste o tom psal do nějakého vlákna. Možná to bude něco z toho s čím se potýkali ostatní. -> Soukromá zpráva, případně nové nebo jiné existující vlákno?

Nehodlám tady rozvíjet žádný flame. Turisy byly rozdány výměnou za testování a za poskytnutí dat o provozu na lince. Což rozhodně není zadarmo. To že projekt (podle mne objektivně) jaksi nesplnil to co na počátku sliboval je jiná věc a nevidím důvod proč bych nesměl vyjádřit svůj názor.

1 Like

Ja to take nehodlam hrotit, ale ja bych se byl byval treba testovani rad venoval, ale turris na me nezbyl. Nikdo Vas k tomu nenutil se hlasit do toho programu, tak me jen zaujala Vase ostra reakce ohledne uctovani casu atp. A nazor samozrejme vyjadrit muzete, stejne jako my :slight_smile: