Po upgradu karty na Wifi 6 prestal reForis videt wifi karty

Zdravim, zakoupil jsem si oficialni upgrade balicek pro Mox. Kartu jsem vymenil, funguje, ale… ma to tri mouchy :

  • v interfejsu reForis neni najednou videt ani jedna wifi karta - pritom v LuCI je vse v poradku, tam se vse da nastavit a karty funguji ( vymenena Mediatek a puvodni Marwell) … viz obrazek … da se to nekde prosim nejakym nastavenim opravit (reset wifi karet z reForisu nepomohl) … myslim z prikazoveho radku ?

  • nova karta Mediatek jde nastavit pouze na wifi 2,4 GHz, na 5 GHz mi za zadnou cenu nechce vysilat… i kdyz jsem ten Marwell vypnul a chtel jsem jen 5GHz, nevysila… na 2,4 GHz vysila v pohode i v AX rezimu…

  • nova karta umi i WPA3, stara karta nechce nic jineho nez max starsi kombinaci WPA/WPA2 a kdyz zapnu WPA3 prestane radio vysilat… to je takove pitome, kdyz se pripojim na 5 GHz, mam tam WPA2, kdyz se pripojim na 2,4 GHz, mam tam WPA3 - idealni by tedy bylo mit vsude WPA3-SAE

Da se tedy nekde nastaveni wifi karet v prikazovem radku resetovat, aby bylo vse videt a fungovalo jako pred upgradem ? Uz netusim, kam sahnout…

Dekuji vsem za tipy !

Zkusil bych smazat /etc/config/wireless (nebo spis odzalohovat/prejmenovat, at se da vratit). Pak reboot routeru.

Tohle by mělo pomoci

  • smazat /etc/config/wireless (pro jistotu odzálohovat jinam)
  • vyresetovat nastavení
    /sbin/wifi config
    uci commit
    

Ano, tohle mi zafungovalo, dekuji moc za tip !

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.