Po aktualizaci na 6.5.0 přestalo fungovat OpenVPN

Zdravím. V práci i doma mám Turris Omnia. Na pracovním běží OpenVPN server, na domácím OpenVPN klient. Až do aktualizace OS na 6.5.0 vše fungovalo dobře. Nyní se z domácí sítě nemůžu dostat do pracovní, ping končí chybou Destination port unreachable. Zajímavé ale je, že přímo z domácího Turrisu ping na pracovní Turris funguje, stejně tak funguje OpenVPN, když jej nainstaluji na PC. Takže evidentně je nějaký problém jen v kombinaci Turris-Turris. Neměl by někdo tip, co udělat? (Kromě factory resetu, který jsem už udělal.)

Asi to nezodpoví váš dotaz, ale zkuste přejít na WireGuard. Možná vás překvapí jeho jednoduchost.

Proč není WireGuard v reForisu?

Viktore, zase bych to úplně nehrotil. Mizoch chtěl jenom poradit s OpenVPN.

Možná je to dobrý nápad k zamyšlení.

Wireguard by byl super, protože je mnohem rychlejší, ale podařilo se mi jen nastavit spojení router-router, bohužel LAN-LAN se už nekonalo.

Tu mas automaticke nastavenie(ak sa rozhodnes mu doverovat): [OpenWrt Wiki] WireGuard site-to-site automated

Alebo mozes skusit podla tohto navodu - ja som zvolil tuto moznost a az do vcerajsieho updatu na 6.5 mi to spolahlivo fungovalo:

1 Like

Ahoj,

řešení na problém s openvpn připojením v rámci 6.5.0 je tady:

Jedná se o temporary fix, pracujem na opravě.

3 Likes

Díky, dobrá vílo. :man_bowing:

1 Like

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.