Periodicky ztracim pripojeni k NAS serveru a obcas i k internetu

Zdravim,

Zprovoznil jsem Vas Omnia router v Kanade, nastavil na nem radia na 2.4 a 5 GHz a vybral nejlepsi kanaly. Ja jsem pripojeny na 5GHz radiu a jsem ve tomto pasmu jediny.

Kdyz jsem pripojeny na MacBook Pro k routeru pres WiFi, pripojim se na NAS server pres Finder a po kratsi dobe pripojeni k NAS ztratim, vyhodi me to ze slozek ci mi to prerusi kopirovani souboru. Musim pak vupnout a zaptnout WiFi na Macbooku abych se pak znovu pripojil k NAS nebo restartovat Finder. Obcas se stane ze se nedostanu ani na internet, pricemz jsem stale pripojeny pres WiFi k routeru ve vsech pripadech. Ze zacatku mi problikavalo pripojeni k routeru, ale to jsem vyresil spravnym vyberem kanalu.

Predchozi router mel jine problemy, ale tento problem jsem nikdy nemel, pripojeni k NAS bylo stabilni bez takovychto vypadku.

Router jsem nijak neupravoval, jen jsem ho nastavil pres pruvodce, vcetne aktualizace a pohral jsem si s kanaly, sirkou pasma a vykon vysilani.

Tento vypadek je nezavisly na obemu dat, vypadne mi to behem vysokeho prenosu dat tak i pri minimalnim.

Mnohokrat jsem restartoval MacBook i router, nic nepomaha.

Dejte mi prosim vedet, co odemne potrebujete za doplnujici informace / logy. Tento stav je velice nevyhovujici a necekany.

Dekuji.

Jestli chcete videt fotky, tak mi reknete jak, zde mi to umoznuje vlozit jen jednu, takze nic.

Zkus vypnout uspani disku