Pakon se nezobrazí v reForis

Zdravím, jsem začátečník tak se omlouvám za možná blbý dotaz. Mám Turris 1.1 (OS 5.2.4) a chtěl jsem nainstalovat aplikaci Pakon. V reforisu jsem ji zaškrknul v balíčkách a po nějaké době se nainstalovala (podle hlášení). Ovšem v reforisu není její nabídka. Pokud použiji SSH a příkaz pakon-show, tak se zdá vše OK. Kde by mohl být problém? Dík za trpělivost

Zdravím,

věc duálních rozhraní (Foris a reForis), které teď v tuto chvíli máme je, že pracujeme a postupně vylepšujeme nové rozhraní. V tuto chvíli chybí dvě poslední věci a tím je Nextcloud a Pakoň, abychom se mohli rozloučit s původním frontendovým rozhraním.

V nejbližší době by se měl Pakoň osamostatnit, že by se jednalo o samostatnou webovou stránku.

1 Like

Takže buď se vrátit na verzi systému 3 nebo počkat … . Děkuji za informaci

Nevidím důvod se vracet na verzi Turris OS 3.x, když Pakoně si můžete zobrazit i ve verzi Turris OS 5.x ve Forisu namísto reForisu.

2 Likes

Tak nakonec jsem se vrátil na OS3, kde vše funguje. Na OS5 je evidentně ještě hodně práce…

A přitom stačilo tak málo, třeba si vytvořit zástupce, když už je takový problém udělat nějaký klik navíc, ale tak nějak doufám, že tohle nebyl hlavní a jediný důvod k návratu na 3. http://192.168.1.1/foris/config/main/pakon/

1 Like

Ne nebyl to ten hlavní důvod. Bylo jich povíce … . Hlavní, že teď už vše funguje :sunglasses:

1 Like

mám poslední verzi, Pakon se mi v reforis nezobrazuje a foris již neexistuje. Jak se k tomu tedy dostanu?
|Verze reForisu|1.4.1|
|Verze Turris OS|6.5.0|