Openvpn problém with file

Ahoj, prosím o radu. Nastavil jsem uživatele openvpn u turris shield a když stáhnu soubor. Získám turris.conf a to mi aplikace openvpn nevezme. Kde mám vzit konfigurační soubor pro openvpn?

Díky za odpověď.

Stačí změnit příponu zmíněného souboru na .ovpn
Pak jej aplikace OpenVPN vezme.

To jsem udělal, vše se nastavilo, ale tel. se nepripoji… Přitom jsem konfiguraci zkoušel nahrát a píše to, že uživatel existuje.

Na obrázku je vpravo ikona pro zobrazení logu. Píše se tam něco korektního? Popřípadě se podívat do logu v turrisu.

Moc tam toho není, jen connection timedout…

Vypni WiFi v mobilu. Z lokální sítě se na VPN nepřipojíš :wink:

Jsem v práci a úplně na jiné sítí a ne na lokální. Navíc jsem byl na datech. :upside_down_face:

Neblokuje něco komunikaci na tom portu 1194? Třeba firewall u poskytovatele připojení?

Tak jsem mluvil s technikem od ISP a prý nic neblokuji. Tak nevím…

Jedině mě napadá, když dám do prohlížeče mou IP, tak se dostanu na login pravděpodobně antény a ne k routeru. Ale vpn od mikrotiku fungovala s touto adresou, turris už ne.

Co to je login antény?

Přihlášení do webového rozhraní antény. Mám od ISP wifi připojení. Nebo mě pak napadá jedině, jestli turris nemá nějaký honeypot.

Tak to bude asi nějaký router. Pokud máte Turris za ním, nepřipojíte se k němu.

No ale podle ISP je v bridgy, takže by to mělo jít a jelikož vpn mého mikrotiku fungovala, tak nevidím důvod proč by to nešlo…

Pokud je příslušné zařízení v režimu bridge, neměl byste tu přihlašovací obrazovku vidět.

A proč je tedy vidět? Navíc si myslím, že je to honeypot toho turrisu

A proč jste výše tvrdil něco jiného?

Já jsem netvrdil nic. Já nevím co to je? Ale napadá mě právě honeypot. Nebo prostě nevím, jen nastreluju co mě napadlo.