openVPN : client a server v paralelnim provozu

Zdar ve spolek.
Mam celkem funkcni vpnku takze se ‘domu’ dostanu z kazdeho klienta co jsem zatim ozkousel. Ted jsem se dostal k beta testingu ProtonVPN (jejich klientska nadstavba nad openvpn je opravdu pekna a funkcni …, moznost pripojit se pres nativni openvpn je taktez bezproblemova.)

Tak me napadlo, zda-li se da vyuzit obojiho (aby cela moje sit mohla zabalit do tunelu a eventualne, aby si mohli nekteri uzivatele mohli propojit vstupni i vystupni vpnku podle potreby vne i uvnitr hlavniho tunelu. )

Ma nekdo z mistnich podobnou konfiguraci s jinym providerem ? (ipredator,nord,swan …atp)?

Rozject klienta ci server mi s trochou snahy nedela problem, ale na ten paralelni provoz se uplne necejtim (zvlast to routovani ruznych tunelu , jestli dve vpn zony ci jen jednu, jak donutit wan aby z nej byl vlastne tun/tap …tzn schazovaci/nahazovaci scripty …, jak prevorat porty a forwarding aby se to nehadalo …)

Dobry den,

taky by me to zajimalo. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost, pripadne postup jak jste to nastavili?

Predem diky.

Beta skoncila , ProtonVPN (client) je celkem funkcni s par poznamkama:

  1. client balik obsahuje az velke mnozstvi .ovpn scriptu (takze luci to pak odmita zobrazit) , je tedy dobre si vybrat jen par konkretnich configu. Maji vse jako one-file-has-all takze staci fakt jen nahrat na spravne misto , zapnout v luci a jede to samo …).
    2 Bohuzel maji celkem caste aktualizace (aspon na windows…), bohuzel na routeru to clovek musi cas od casu rucne stahnout, porovnat co je noveho a kde a zas si vybrat svoje oblibene .ovpn fajly.
  2. rychlost pro ‘neplatici’ je celkem nedostatecna a chybi moznost pripojeni pres ten jejich secure-core.
  3. takze dalsi experimentovani s routovanim bylo odsunuto na pozdejsi dobu.

Zdarma verze ma celkem hodne limitaci a dostacuje tak na ten secure-web-browsing :slight_smile: … na torrenty ci masivni streamovani z us netflixu zapomente. Servery jsou skoro porad pretizene a casto se neda ani pripojit.

Placena verze/Beta verze, to je jina liga. To uz stoji za to. Planuji pozdeji si priplatit a uvidime.

Mohl byste sem napsat nejaky navod, jak to nastvavit?
Jake mate zkusenosti s ceskymi servery, jako je napriklad ceska televize?

Na Client-VPN , staci pouzit oficilni navod https://www.turris.cz/doc/cs/howto/openvpn , variantu “mam vlastni ovpn config” (ten staci vytahnout z instalacniho balicku daneho providera).

Na Server-VPN , to je kapku slozitejsi a po foru je celkem dost odkazu kolem openvpn (neco i od me malickosti). Prozatim tyto casti nemam ‘proroutovane’ takze neni ani moc jak nekoho navest. Trosku mi to trva.Kazdopadne poznamky co a jak si delam. Takze neco pak sesmolim. Problem je, ze to finalni spojeni obou tunelu je pro me kapku orisek (nechce se mi do toho jen tak vlitnout, abych nerozboural co uz jsem postavil … ja vim, schnapps resi vse…ale)