Omnia nefunkční testy


#1

OS 3.10.3
Foris 97.13
Provider UPC
Nefungují žádné testy (DNS ani testy připojení), které fungovaly.
Restart ani vypnutí/zapnutí nepomáhá. Internet funguje s tím, že po nějaké době přestanou fungovat některé weby (např: https://www.mobilmania.cz) až do dalšího restartu.


#2

mobilmania.cz: už jsem viděl chybový výpis z knot-resolveru který by mohl mít příčinu která rozbíjí i tuto doménu. (Řešení zatím nemám.)

Ovšem nevidím jak by s tím souvisela nefunkčnost všech testů (alespoň zatím).


#3

Výpadky některých cz domén jsem tu průběžně hlásil už několikrát od té doby co jsem zakoupil omnii, ale testy chodily vždy. Nepomáhá ani vypnutí forwardingu a dnssec ani jiné kombinace. Dříve mi neprocházely jen IPV6 testy.
Nemyslím si ani že bych měl nějakou nestandardní konfiguraci, mám jen LTE záložní připojení a upravené barvy LEDek, jinak se v tom vůbec nehrabu.


#4

Dobry den,

nemozete poskytnut nejake detaily k problemu s resolvingom domen? Pravdepodobne sa problem prejavuje aj u mna (www.mobilmania.cz, spojeni.dpp.cz, …) a je to dost neprijemne.

PS: Ospravedlnujem sa za off-topic, ale ziadne ine vlakno k problemu som nenasiel.


#5

Upstream issue: https://gitlab.labs.nic.cz/knot/knot-resolver/issues/374 . Odkazuje i na jedno další vlákno na fóru. V danou chvíli to “vyřeší” smazání cache (třeba takto).