Omnia nefunkční testy

OS 3.10.3
Foris 97.13
Provider UPC
Nefungují žádné testy (DNS ani testy připojení), které fungovaly.
Restart ani vypnutí/zapnutí nepomáhá. Internet funguje s tím, že po nějaké době přestanou fungovat některé weby (např: https://www.mobilmania.cz) až do dalšího restartu.

mobilmania.cz: už jsem viděl chybový výpis z knot-resolveru který by mohl mít příčinu která rozbíjí i tuto doménu. (Řešení zatím nemám.)

Ovšem nevidím jak by s tím souvisela nefunkčnost všech testů (alespoň zatím).

Výpadky některých cz domén jsem tu průběžně hlásil už několikrát od té doby co jsem zakoupil omnii, ale testy chodily vždy. Nepomáhá ani vypnutí forwardingu a dnssec ani jiné kombinace. Dříve mi neprocházely jen IPV6 testy.
Nemyslím si ani že bych měl nějakou nestandardní konfiguraci, mám jen LTE záložní připojení a upravené barvy LEDek, jinak se v tom vůbec nehrabu.

1 Like

Dobry den,

nemozete poskytnut nejake detaily k problemu s resolvingom domen? Pravdepodobne sa problem prejavuje aj u mna (www.mobilmania.cz, spojeni.dpp.cz, …) a je to dost neprijemne.

PS: Ospravedlnujem sa za off-topic, ale ziadne ine vlakno k problemu som nenasiel.

Upstream issue: https://gitlab.labs.nic.cz/knot/knot-resolver/issues/374 . Odkazuje i na jedno další vlákno na fóru. V danou chvíli to “vyřeší” smazání cache (třeba takto).