Odstraněn balík subversion-client

Ahoj,
nevíte někdo proč se mi na turrisu odinstalovalo svn?
Je možné ho někde sehnat?
Dík.

Zdravím,

na základě Vašeho příspěvku jsem zjistil, že se nám balíčky SVN kompilují velmi zřídka, což je způsobené nějakou chybou a budu se muset na to podívat. Založím si na to issue na našem Gitlabu.

Pokud máte Turris 1.x, tak se nám balíček ve verzi Turris OS 3.10.9. nezkompiloval, ale vidím, že je zkompilovaný ve verzi Turris OS 3.11, která je teď v RC.

Co se týče Turris Omnia, tak pro Vás nemam dobrou zprávu.
V žádné branchi pro Turris OS 3.x není zkompilovaný.

1 Like

Díky… mám starý modrý turris a svn aktivně používám. Mohu tedy očekávat, že se svn vrátí?
A jak to bude s MOXem? Tam svn bude nebo ne?
A u té omnie se bude kompilovat nebo tam je již zcela vyřazen?

Díky za info.

1 Like

Co se týče Turris OS 4.0, tak se zde nacházejí balíčky, tak jak jsou v OpenWRT, kde se nachází balíčky SVN jak pro modulární router Turris MOX, Turris Omnia a Turris 1.x.
To je možné si ověřit např. z branche Here Be Dragons: https://repo.turris.cz/☞🐉/packages/mox/packages/

Nevidím důvod, proč by měly být balíčky SVN vyřazeny pro Omnii. Musím pouze zjistit, proč se to nekompiluje. To samé platí i pro Turris 1.x, kde se kompiluje jednou za čas. Jednou je, podruhé není.

Pokud nechcete vyzkoušet verzi Turris OS 3.11, která je teď v RC, kde ty balíčky jsou zkompilované pro Turris 1.x, tak by pomocí localrepa mělo být možné si nainstalovat pouze SVN balíčky z RC, případně z archívu.

1 Like

Založené issue na Gitlabu:

V tuhle chvíli se mi podařilo zkompilovat verzi 1.10.2 pro Turris 1.x a také pro Turris Omnia.
Otestované a dnes, případně zítra to pošlu do nightly což uvidíte v issue a mělo by to být součástí příštího menšího releasu - Turris OS 3.11.1.

Včera router poslal mail s žádostí o restart a v něm bylo:
• Nainstalovaná verze 1.9.4-1 balíku subversion-client

Tak jsem předpokládal, že už je problém vyřešen :slight_smile:
Ještě jsem ale nezjišťoval a nerestartoval.