Objednání MOX na firmu

Chtěl bych objednat MOX z kampaně na firmu a jde mi o doklad, aby tam byl název firmy, IČ a DIČ. Ve formuláři na Indiegogo na to nejsou kolonky. Jak to pořešit? Jste plátci DPH?
Díky.

1 Like

Mam stejny dotaz. U Omnie se to vyplnovalo na na strance NICu omnia.turris.cz/en/orders/ jestli me pamet neklame. Tak to snad pujde i ted. Ale k tomu se bude muset vyjadrit nekdo povolany.

1 Like

Někde (tuším na Twitteru) jsem zahlédl, že to bude stejně jako u Omnie - údaje pro daňový doklad se budou zadávat později.

Bude to probíhat obdobně jako v kampani pro router Turris Omnia. Před odesláním balíčku budete vyzváni k úpravě fakturačních údajů, kde bude prostor např. pro doplnění údajů o firmě, ke změně adresy, apod.

2 Likes

Díky, to je z té “technické” stránky věci. A z té účetní? V tomto plavu, takže udělám “objednávku” na Indie a přijde mi nějaké potvrzení, aby byl doklad proti výdaji? Tam by ale byly údaje nedostačující. Pokud doklad přijde až na konci roku s dodáním MOX po opravení fakturačních údajů, nebude zase problém v souvislosti s DPH, že výdaj bude teď, ale nebudou k němu doklady, kolik z toho je DPH?
Možná se ptám blbě, proberu to ještě s účetní, ale ať mám k tomu více informací, jak to vlastně proběhne.

Ptal jsem se účetní, asi by s doklady problém nebyl, ale firma nemá žádnou platební kartu, může zaplatit jen z účtu. Co s tím? Přefakturovat přes sebe to nemohu, nejsem plátce (a ani úplně nechci “držet záruku”).

Dobrý den,
omlouvám se za delší prodlevu, ale zpráva mi zůstala rozepsaná.

Po úspěšném skončení kampaně, kdy se nám připíšou peníze na účet a Vy budete potřebovat vystavit doklad jako plátce DPH, tak nám, prosím, pošlete fakturační údaje a fakturu Vám vystavíme, případně dostanete potřebné informace e-mailem.

Pokud firma nemá platební kartu, tak je to trošku komplikované. Poradím se s účetní a zjistím, co se s tím dá dělat.

1 Like

Karta při objednávce na právnickou osobu může být opravdu limitující. Např. u velkých veřejných insitutucí je to často téměř neřešitelné (vlastní zkušenost při hromadné objednávce Omnií v rámci předchozí Indiegogo kampaně).

Už je nějaká informace, jak to koupit na firmu bez platební karty?

Kolik Moxů byste chtěl objednat na firmu?

Jako jestli to doplatí zbytek kampaně? :slight_smile: To ne, jen jeden. Možná to ale znemožňuje nákup více zájemcům.

To jsem nemyslel, ale pokud máte zájem o zakoupení Turris Mox na firmu a nemáte platební kartu a je možný pouze převod z účtu na účet, tak mi do PM, případně e-mailem (poskytnu Vám ho v PM), napište:

  • Co konkrétně budete chtít

  • Kontaktní a fakturační údaje

S tím, že jakmile bude před rozesílkou, tak naše obchodní oddělení s Vámi dořeší, co a jak.

Vše jsem odeslal v PM, děkuji.