O2 představilo chytrý router Smart Box. Nabídne rychlou Wi-Fi a IoT

Článek na Mobilenetu
Článek na Technetu
Článek na Mobilmanii - trochu tech. detailů / specifikací

Máte k tomu někdo bližší informace? Použitý HW, možnosti, použitý FW a plánované aktualizace, kdo jim do těch pár kusů prodal VDSL modem, jaké IoT standardy to podporuje (nebo jestli mají něco vlastního), od koho budou senzory? No a samozřejmě to vše v porovnání s Omnií.

detailna technicka specifikacia zatial nie je znama

No VDSL3 modem tedy 35Mhz standard vím, že vyrábí například Nokia. Takže dodavatelů je určitě dostatek.
Od května CETIN poskytuje 250Mbit přípojky poskytovatelům internetu a toto je první reakce.
Doufám, že jiní poskytovatelé přinesou informace o jiných kouscích hardwaru a hlavně aby to šlo přepnout do bridge modu :smile:

2 Likes

Narážel jsem na to, že v CZ.NIC říkali, že pokud těch modemů neodeberou X tisíc, tak se s nimi nikdo nechce bavit, proto měl projekt SMRT problémy sehnat použitelný hw a teď si udělá O2 vlastní krabici s modemem. Sice mají asi 800 tisíc DSL zákazníků, takže by odbyt mohli mít větší, ale zase kdo z těch lidí dá do modemorouteru tolik. Kdo chtěl lepší router, už ho nejspíše má. Prostě by mě jen zajímalo, kolik těch Smart Boxů asi chtějí vyrobit a jestli by ten modem výrobce neprodal i pro SMRT.

Ja se VDSL3 chystam otestovat nejpozdeji pristi mesic, resim ted aktualne byrokracii behem prechodu od jednoho operatora k druhemu (VDSL2 na VDSL3). Mam mit bridge modem Nokia F-010G-B zapojeny primo do Turrisu a pripojku 250/25Mbit, tak jsem zvedavy :slight_smile: Doposud jsem vyuzival rychlost 80/8Mbit a slapalo to dobre, ale CETIN mi musi udelat upravu na pripojce, protoze aktualni limit je prave tech 80Mbit.

Tak VDSL3 snad ještě ani neexistuje, je to “jen” reklamní trik na vylepšené VDSL2.

1 Like

Ta nokia vypadá skvěle. Bohužel pro mne není 250mbit rychlost dostupná.