Nízká rychlost na 1 Gbit přípojce

Zdravím, dnes už mi konečně aktivovali správný tarif 1000/500 a přes router Pody napřímo do PC jsem se dostal až na nějakých 950 (to už je asi omezení Gigabit síťovky co?) ale když jde jejich internet do WAN turrisu (nejnovější TOS) a z něj do PC, dostanu z něj max. 640 Mb… zkoušel jsem i vyměnit kabel mezi turrisem a PC kdyby byl nějak poškozený za úplně nový a výsledek byl stejný…

Měl by to tento starý Turris zvládat v pořádku a mám někde problém v nastavení, nebo je chyba někde jinde?

Dík moc za postřehy

Podívejte se to starších příspěvků, kde se podobné řeší včetně různých měření a testů. Více z Omnie nedostanete.

sice mám modrák, ale tak teda vidím, že s omnií bych si asi nepomohl :confused: ani s tou novou co má letos být v prodeji?

Možná o trochu, ale pořizovat jí kvůli tomu asi nemá smysl. Nový Turris letos nevyjde, nicméně v této oblasti stejně bude potřeba udělat testy.

tak celkově bych doufal, že by byl rychlejší… i pro síťový disk a tak - a bezpečnost, ta by měla být tipuju u všech Turrisů stejná…

Stejně tak by si člověk řekl, že Omnie zvládne 1 GBit, když je její potenciál 2,5 Gbit. Je potřeba to vyzkoušet, až bude.

to klasická Omnie nezvládá 1G i když má 2.5G síťovku? :open_mouth: :frowning: - to leda asi zpomaluje zpracování těch dat související ještě se zabezpečením co :confused:

1 Like

Nejde o síťovku, ale architekturu celého řešení. 2,5 Gbit může mít SFP modul. Viz např. diskuse níže.

Omnie nezvládne gigabit? To se mi nezdá.

mne vytiahol internet zhruba do 940 mpbs, lokalny ethernet mi vytiahol tiez asi tolko, predpokladam ze je to obmedzenie gbit ethernetu.

opacnym smerom mi to k domacemu PC vytiahlo nejakych 860 mbps, do NB zhruba trych 940. Takze to druhe bude skor sietovkou.

1 Like